Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Po raz kolejny Krwiodawcy grają z WOŚP

14 stycznia 2018 r. odbędzie się 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – dla wyrównania szans w leczeniu noworodków. W tym roku Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie zagra po raz kolejny z WOŚP.

Najbliższy Finał WOŚP poświęcony będzie pozyskaniu wsparcia dla podstawowych oddziałów neonatologicznych. Jedną z nieustających potrzeb tych oddziałów jest krew, której nie można kupić, nie można wyprodukować. Krew, którą należy się dzielić. Przyjdź, zabierz ze sobą rodzinę, przyjaciół i znajomych. Oddajcie krew, pomóżcie ratować życie noworodków.

Serdecznie zapraszamy do oddania krwi w tym dniu w następujących miejscach:

Włodawa, Terenowy Oddział RCKiK Al. Piłsudskiego 66, rejestracja w godz. 11.00 – 15.00
Łuków, Terenowy Oddział RCKiK ul. Rogalińskiego 3, rejestracja w godz. 14.00 – 18.00
Korchów, budynek OSP, rejestracja w godz. 10.00 – 13.00
Puławy, ambulans na parkingu przy Galerii Zielonej ul. Lubelska 2, rejestracja w godz. 12.00 – 18.00.

Lukow wosp 2018Włodawa wosp 2018

2018-01-09 16:22:15
(fot. nadesłane)

20 komentarzy

 1. Gdyby tylko ten Owsiak tak nie mataczył z tymi podatkami i woodstokiem – to byłoby naprawde szczere i dołączyłabym. Ale hipokryzji i oszustwa nie toleruję. Oddam krew, ale nie ramach tej szopki.

  • Zgadzam się z Tobą w zupełności. Pomaganie jest bezideowe, bezpartyjne i ponad podziałami, jednak WOŚP jest tak zamącona i kontrowersyjna że ja też przestałem się w to bawić. Do tego dochodzi jeszcze odrzucająca jak dla mnie postać Jerzego, który to bardziej potrafi co niektórych do tego przedsięwzięcia zniechęcić niż skłonić do udziału. Nie rozumiem też po co ten człowiek wtrąca się do polityki, osoba publiczna z samego taktu swoje poglądy w tym temacie powinna zachować dla siebie, zwłaszcza jeśli chce do swoich spraw namówić wszystkich bez względu na ich własne poglądy. A tymczasem każdy kto ma do WOŚP jakiekolwiek zastrzeżenie z miejsca zaszufladkowany jest do PiSiorów albo Rydzyków… chore myślenie.

   • Przypomnij sobie swoje słowa jak życie twojego dziecka będzie podtrzymywane dzięki sprzętowi za pieniądze zebrane z WOŚP.

    • Nie powtarzaj tych powycieranych frazesów, którymi bez przerwy zieją media na każde zastrzeżenie do WOŚP. Niedługo Marcin P. zakupi 10 respiratorów na oddziały niemowlęce i wszyscy Polacy zapomną mu wspaniałomyślnie jak ich wydymał na 850 baniek… idąc tym tokiem rozumowania niedługo w Polsce afery przestaną istnieć, wystarczy jak zakupi się trochę sprzętu dla niemowląt… Nikt tu do Owsiaka nie ma pretensji za jego charytatywną część działalności, ale skoro ludzie przeznaczają na ten cel swoje środki to mają prawo oczekiwać że zostaną one przeznaczone stricte na ratowanie zdrowia i życia a nie festiwal robienia piany z mózgu młodym ludziom, pseudofilozoficzne pogadanki i namioty wykolejeńców z hare kriszny…

   • I nie zapomnij trzymając pół żywe dziecko na rękach na izbie przyjęć zaznaczyć ze chcesz jedynie stary sprzęt, a nie ten najlepszy ufundowany przez WOŚP.

    • Chora jestes psychicznie … budynek i lekarze tez ufundowani przez wosp? Moje dzieci mialy badanie sluchu po narodzeniu i tyle. Jak beda umierac mi na rekach to beda leczone bo place skladki i podatki. Przestan pisac bzdury ze caly sprzet szpitalny to wosp … bo tak nie jest.

  • Za dzieło, jakie tworzy Owsiak niech sobie stawia pałace, dwory, rezydencje. Niech jeździ Bentleyem, Ferrari, McLarenem. Niech spełnia wakacje na Księżycu i niech organizuje Woodstock co miesiąc. Mi to nie przeszkadza. Bardzo go cenię za pomoc ludziom, za wyposażanie szpitali, karetek pogotowia, straży pożarnej, za kursy pierwszej pomocy, edukację zdrowotną…
   Ja także nie toleruję hipokryzji. „Nie daję na Owsiaka”, „Owsiak wyprowadza pieniądze”, „Owsiak kradnie” i podobne hasełka krzykaczy. Ale jak trzeba dziecko przebadać lub nie daj Bóg ratować mu życie to jakoś wam nie przeszkadza, że wasz dzieciak jest podłączony do sprzętu kupionego przez WIELKĄ ORKIESTRĘ ŚWIĄTECZNEJ POMOCY.
   Mógłbym napisać, dlaczego nie daję ani grosza na Caritas (bo nie daję). Ale to wymagałoby zniżenia się do poziomu krzykaczy anty-Wośp…

  • A co do podatków nie wiem czy mu coś udowodniono, czy były to piSSowskie tylko pomówienia. Co do Woodstoku – wydaje mi się fajnym podziękowaniem dla wolontariuszy biorących udział w zbiórce i nie tylko. Dla tego popieram, a caritasem i ich złodziejskim metodom dziękuję i omijam z daleka. Jak wszystko co propagują czarni pedofile w sukienkach.

  • Od kilku lat pracuję w firmie, która jest jedna z wielu, gdzie p.Owsiak zamawia i kupuje to co potem jest wyposażeniem wielu Szpitali w Polsce i wierzmi, ze wiem o wielu uczynkach p. Owsiaka, ale o ty o czym Ty pieprzysz nigdy nie słyszałem.
   Ponieważ jestem już za stary na oddawanie krwi, jak co roku dawałem złotówkę od siebie i 99 za tych co nie daja wcale, to w tym roku dam też złotówkę za siebie, ale 999 za takich Tobie podobnym.
   A tobie życzę żebyś nie musiała korzystać z tego sprzętu, który trafia do Szpitali (i innych potrzebujących) od WOŚP.

   • pomaga małym dzieciom w szpitalach a w mediach i na swoim festiwalu starszym dzieciom robi pianę z mózgu… ot cała prawda

    • lepiej ogłupia banda rydzego bezyluba z torunia….

     • kiedyś Cezary Pazura na równie durny co twój wywód Kuby Wojewódzkiego odpowiedział dosyć trafnie i mądrze „nie słuchasz radia Rydzyka a już masz o nim opinię” … ubogać sobie czasem źródła wiedzy nawet o media swojego przeciwnika, a na wiele rzeczy zaczniesz patrzeć obiektywniej

  • Kolejna z Gazeto-Polskim zapaleniem mózgu.

  • Mama wcześniaka

   Wiesz, powiem odczep się od niego!
   Moja córka, żyje dzięki temu, ze szpital miał odpowiedni sprzęt zakupiony przez orkiestrę.

   Czerp się najpierw polityków, ZUSu i NFZ

   • i to tak naprawdę w tym wszystkim jest najsmutniejsze…. nie po to się płaci podatki i inne datki aby tak naprawdę mieć z tego całe g. Chciałabym powiedzieć jak piSSowcy że to zbędne, ale niestety pomimo dwóch lat ,,dobrej” zmiany uważam że jest gorzej !!!!!

  • Szczera i ds o jakich matactwach piszecie? Może się podzielicie bo może to być pomówienie, macie jakieś argumenty? Ten człowiek ma swoją firmę i się z niej utrzymuje, jego żona pracuje w fundacji i zarabia bardzo duże pieniądze ale niewielkie w porównaniu z innymi osobami zajmującymi się tak wielkimi funduszami, WOŚP płaci podatki i przyznaje, że jakąs niewielka część pieniedzy przeznacza na Woodstock ale widać sprzęt jaki kupuje, ten sprzęt ratuje życie!! Mało tego każda fundacja ujawnia wydatki i ile zabiera z zebranych pieniędzy i nawet taki katolicki Caritas pobiera więcej pieniędzy na własne wydatki niż WOŚP, a co taki Caritas zrobił dla ludzi?!! A co do PiSu to sam PiS robi nagonkę na WOŚP i tak samo wielu księży namawia aby nie dawać na WOŚP czego sam byłem świadkiem!! Każdy ksiądz który namawia jak i każda osoba która jest przeciwko niech nie daje pieniędzy bo to prywatna sprawa każdego ale niech nie oczernia i nie namawia innych żeby nie dawali!! Cel WOŚP jest duży i tą pomoc widać w przeciwieństwie do innych fundacji!! I nie napiszę tekstu żebyście nie korzystali wy czy wasi bliscy ze sprzętu ufundowanego przez WOŚP bo nie dajecie bo ten sprzęt jest dla wszystkich, WOŚP od zastrzega sobie prawo, nawet tacy jak szczera i ds i ksiądz który krzyczy „nie dajcie bo to zło!” jeśli będziecie w potrzebie to życzę wam abyście mogli skorzystać z tego sprzętu i wtedy może byście zrozumieli idee…

  • Wszystko można mu zarzucić, ale większość wyposażenia szpitali to jego zasługa i kto miał z tym do czynienia to wie. Więc jakiej by szopki nie robił to chłop robi niesamowitą robotę dla dzieciaków!!!!

   • ” większość wyposażenia szpitali to jego zasługa….” Pierdo**….sz jak Goebbels za okupacji.

Z kraju