690 680 960

Kolejny dzień szukają w Bugu migranta. Wszystko wskazuje na to, że mężczyzna utonął

Dzisiaj przed południem wznowione zostały poszukiwania migranta, który usiłował przepłynąć Bug, aby dostać się z Białorusi do Polski. W działaniach biorą udział m.in. strażacy z sonarem.

Na rzece Bug wznowione zostały działania związane poszukiwaniem migranta, który wczoraj miał zniknąć pod wodą w trakcie nielegalnego przekraczania granicy. Jak już informowaliśmy, we wtorek w godzinach rannych w rejonie miejscowości Woroblin w gminie Janów Podlaski w powiecie bialskim służby graniczne natrafiły na przemoczoną osobę.

Jak się okazało, był to obywatel Syrii, który nielegalnie dostał się do naszego kraju przechodząc przez Bug. Mężczyzna twierdził, że była z nim jeszcze jedna osoba. Miejsce do przekroczenia granicy wskazały im białoruskie służby. Co więcej, mężczyźni mieli zostać wepchnięci do wody.

Pogranicznicy o wszystkim zaalarmowali służby ratunkowe. W trwającej do godzin wieczornych akcji brały udział dwie specjalistyczne grupy ratownictwa wodnego i nurkowego straży pożarnej z Lublina i Sokołowa Podlaskiego, a także strażnicy graniczni oraz żołnierze. Z uwagi na zapadający zmrok, działania zostały przerwane.

Wznowiono je dzisiaj przed południem. Jak ustaliliśmy, wczoraj udało się natrafić na przedmioty, które mogą należeć do zaginionego migranta. Wytypowane zostały też miejsca, które dzisiaj są dokładnie sprawdzane. Jak zaznaczają służby, o ile wczoraj można było mówić jeszcze o akcji ratunkowej, gdyż istniała szansa na uratowanie mężczyzny, tak dzisiaj działania są już typowo poszukiwawcze.

(fot. lublin112/zdjęcie ilustracyjne)

9 komentarzy

 1. amba fatima był imigrant a teraz go ni ma

 2. kto poniesie koszty ,za czyje pieniądze ta akcja ???

 3. Prawda jest taka, że codziennie tam umierają ludzie. Ale TV sukcesu cichutko sza, bo po co lepiej ogłaszać kolejne fale epidemii, sukcesy państwa, pokonanie UE itd. Dla tych, którzy już myślą jak zhejtowac i skąd wiem, polecam wycieczkę do Białegostoku i rozmowę z ratownikami medycznymi.

 4. Marnujcie pieniądze i czas, marnujcie. Gdzieś wypłynie w końcu. A jak ryby będą tłustsze też pozytyw.

 5. Jak nielegalnie to nie szukać!

 6. szkoda kasy niech bialorus szuka

 7. i akurat tą sytuacje oceniam jako plus Parti rządzącej, jak ich nie lubie tak dobrze robią. JBC Kozich miłośników!!!

Kursy walut

 • USD 4.3043zł -0.47%
 • GBP 5.3177zł -0.23%
 • EUR 4.6801zł -0.1%
 • CHF 4.698zł -0.07%

Polub nas