Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Kolejny dzień protestu na przejściu granicznym. Droga krajowa nr 68 zablokowana

Rozpoczął się kolejny dzień protestu w rejonie przejścia granicznego Kukuryki-Kozłowicze. Protestujący domagają się wstrzymania transportu towarów do Rosji i na Białoruś przez teren Polski.

Na drodze krajowej nr 68 rozpoczął się drugi dzień blokady przejścia granicznego Kukuryki-Kozłowicze w powiecie bialskim. Utrudnienia z przejazdem występują na odcinku Wólka Dobryńska – Kukuryki.

Protestujący domagają się blokady transportu towarów do Rosji i Białorusi przez polskie przejścia graniczne. Obecnie policjanci zabezpieczają miejsce zdarzenia, a także utworzyli strefę buforową oddzielającą protestujących od samochodów ciężarowych oczekujących w kolejce. W rejonie przejścia zebrało się około 300 osób z flagami ukraińskimi, polskimi, a także z transparentami.

Obecnie czas oczekiwania na wyjazd z Polski przez przejście granicznej w Kukurykach dla pojazdów ciężarowych wynosi 32 godziny, zaś w Bobrownikach 63 godziny. Wczoraj do przejścia granicznego w Kukurykach kolejka ciężarówek miała ponad 25 kilometrów.

(fot. Policja Biała Podlaska)

24 komentarze

 1. Już pałami nie rozganiają?

  • Drogich (i co raz droższych) „gości” jakoś tak nie wypada, pałami, bo na załączonym obrazku jakoś
   nie widać, że (jak to piszą: „zebrało się około 300 osób z flagami ukraińskimi, polskimi, a także z transparentami”,
   Chyba żem, ślepy jest.

   • Boję się otworzyć lodówkę, żeby nie wyskoczył z niej żaden ” gość”.

    • Gdyby Ukraińcy byli tak tchórzliwi jak Wy co tak komentujecie to już byśmy mieli wojska putina od pólnocy po sam południowy wschód granicy ! Bójcie się dalej !

    • I nie miejcie żadnych złudzeń że wrazie co niemiaszki tak przyjmą nas jak my przyjmujemy PRAWDZIWYCH uchodźców wojennych z Ukrainy

 2. Anioł Cieć Dyżurny

  Gotów jestem uwierzyć, że zebrało się około 300 osób z flagami ukraińskimi, polskimi, a także z transparentami, ale se tak „paczem” i nie „widzem” polskich flag, a nawet nie tylko polskiego księdza, ani ukraińskiego popa…

 3. A trzeźwi chociaż bo ” wjownicy w sile wieku” ostro walczą z butelkami ” wcześnie się zaczęło myślałem ,że trochę kulturalnie pobędą ale już z grubej rury dają.

 4. Skierować te transporty przez Ukrainę, kto z kierowców rosyjskich/białoruskich nie wierzy co tam się dzieje to będzie miał okazję się przekonać.

 5. najważniejsze,że fałszywa plandemia w odwrocie i oszust niedzielski zapowiada zniesienie restrykcji

 6. Jedyna droga dla tego ruskiego bydła powinna prowadzić przez Ukrainę! Nie wiem jak można był popełnić taki błąd i nie zamknąć granicy z Białorusią. To było do przewidzenia, że będą transporty szły przez Białoruś. A tak w ogóle to jakim prawem ta ruska …. jeździ po Polskich drogach??? Już dawno nie powinno być miejsca dla ruskich …. w naszym kraju bez względu kim są i co tu robią bo to jedno ….. !!!

  • Dokładnie. A redakcja powinna blokować komentarze. Bo ruskich troli wysyp jest! onuc

 7. Haha śmieszą mnie te osoby co protestują.
  Jak 90% samochodów które jada na Białoruś to Ukraina sprzedaje towar. Nie dość że nam każą dawać sankcje a sami robią interesy z Rosją i Białorusią, czysta hipokryzja.
  Pozdrawiam 🙂

  • Mnie nie śmieszą. Mówisz że 90% to samochody z Ukrainy na Białoruś. To czemu walą przez Polskę?

 8. Niech ci nasi goście jadą sobie do siebie protestować

 9. Co wy za brednie ludzie wypisujecie, przecież to nie Ukraince protestują tylko sami Polacy a przynajmniej w przytłaczającej większości a to jakie mają flagi nie świadczy o tym jakiej są narodowości.
  W każdym mieście też wszędzie powywieszane Ukraińskie flagi ale przecież to nie Ukraince je wieszają.
  Więc do kogo wypisujecie, że już się rządzą, żeby jechali do siebie do Polaków? Śmiech na sali, przecież ci ludzie są u siebie. 😀

  • @Dude to nie ludzie wypisują takie brednie tylko 2-3 gości z konfederacji. Mają za zadanie siać zamęt i to robią. Polityka

 10. Przez tego typu działania tylko prowokują i pchają nasz kraj ku wojnie za przyzwoleniem rządu oczywiście, który już ćwiczył na Okęciu swoją ewakuację.