690 680 960

Kolejny ambulans z naszego regionu trafił na Ukrainę. Sprezentowany pojazd wyposażyli lekarze (zdjęcia)

Ambulans zakupili wspólnie przedsiębiorca oraz fundacja, o jego wyposażenie zadbali kraśniccy lekarze. Dzisiaj pojazd wyruszył w kierunku granicy z Ukrainą.

W czwartek sprzed siedziby Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Kraśniku wyjechał na Ukrainę ambulans, który został przekazany tamtejszym ratownikom medycznym. Specjalistyczny pojazd został dodatkowo wyposażony w opaski zaciskowe typu CAT do tamowania krwawienia, deskę ortopedyczną ze stabilizatorem głowy, kamizelkę Kendricka, kołnierze ortopedyczne, koce termiczne, szyny Kramera, opatrunki wentylowe na rany postrzałowe, defibrylator, leki i płyny infuzyjne, indywidualne i hydrożelowe materiały opatrunkowe.

Ambulans za ok. 50 tys. zł zakupili wspólnie przedsiębiorca z Wielkiej Brytanii Marcin Piotrowski oraz fundacja ToMy. Natomiast o jego wyposażenie zadbali już kraśniccy lekarze: Anna i Piotr Krawiec, Maryla Latosiewicz, Maryla Gil i Agata Derek-Michalczyk oraz Zarząd Powiatu w Kraśniku. Dodatkowo Radni Prawa i Sprawiedliwości złożyli się na torbę ratunkową z lekami i materiałami opatrunkowymi.

– Dziękuję sponsorowi karetki Marcinowi Piotrowskiemu za ogromny dar serca. Cieszę się, że dzięki współpracy Zarządu Powiatu w Kraśniku z kraśnickimi lekarzami oraz Klubem PiS w Radzie Powiatu udało się wyposażyć pojazd w niezbędny do ratowania życia i zdrowia sprzęt. Mam nadzieję, że karetka, która trafia na front wojny będzie „niemym światkiem” wielu cudów, których ratownicy medyczni dokonają z Bożą pomocą – mówił starosta Andrzej Rolla.

Pojazd od razu wyruszył w kierunku granicy z Ukrainą. Tam będzie przekazany medykom, po czym trafi w rejony, gdzie jest najbardziej potrzebny.

(fot. Powiat Kraśnicki/nadesłane)

4 komentarze

  1. Nie będzie „niemym światkiem” , a raczej świadkie. – tak przypuszczam…

  2. Jeszcze w lubartowie mają 2 karetki trupy więc pewnie oddadzą z dobroci serca.

  3. dokładnie nam karetek nie trzeba mamy 1360 karetek, minut oddane, a my dalej będziemy czekać po 2 godziny na karetkę, ale spokojnie rząd za to dokupi nam radiowozów.
    może im radiowozy oddać mamy ponad 20000, a nie karetki gdzie nawet 1500 nie mamy, na 36mln ludzi + 2 mln uchodźców.

Kursy walut

  • USD 4.348zł 0.51%
  • GBP 5.3595zł -0.03%
  • EUR 4.7089zł -0.15%
  • CHF 4.6918zł -0.29%

Polub nas