Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

Kolejni seniorzy w Lublinie otrzymają gorące posiłki. Ruszają następne Punkty Opieki Domowej

Obecnie miasto zapewnia gorące posiłki dla ok. 200 mieszkańców powyżej 60 roku życia, mających trudności w samodzielnym, codziennym funkcjonowaniu. Niebawem liczba ta zwiększy się o połowę.

W kolejnych dzielnicach Lublina miasto uruchomiło Punkty Opieki Domowej. Zapewnią one wsparcie samotnym mieszkańcom powyżej 60 roku życia, mających trudności w samodzielnym, codziennym funkcjonowaniu, w szczególności w zakresie przygotowania posiłków. Do tej pory z tego rodzaju usług lubelscy seniorzy mogli korzystać w trzech miejscach w mieście, działających w ramach Zespołu Ośrodków Wsparcia, w dzielnicach Śródmieście, Kalina oraz LSM.

– Naszym priorytetem jest pomoc lubelskim seniorom w bezpiecznym, codziennym funkcjonowaniu. Dlatego stale modyfikujemy i uzupełniamy nasz system usług o rozwiązania odpowiadające najpilniejszym potrzebom tej grupy mieszkańców. Jedną z nich, zwłaszcza w dobie pandemii, jest zapewnienie gorących posiłków seniorom, którzy niekiedy z uwagi na stan zdrowia nie mają możliwości ich przygotowania – mówi Monika Lipińska, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Społecznych.

Nowe Punkty Opieki Domowej powstały teraz na Czubach i Czechowie. O ile z dotychczasowych miejsc obiady dowożone są do ponad 200 seniorów, tak nowe punkty zapewnią gorące posiłki dla kolejnej setki seniorów.

(fot. pixabay – zdjęcie ilustracyjne)

3 komentarze

  1. Bardzo dobrze że coś takiego jest w Lublinie. Bardzo się to przyda osobom starszym.

  2. Dyskryminacja
    Lublin ma tylko pięć dzielnic ?

  3. Też bym takie coś zjadł

Z kraju