Kolejne zakażenia koronawirusem w Polsce, w tym jedno w woj. lubelskim. Nie żyje 18 osób zakażonych SARS-CoV-2

W czwartek po południu Ministerstwo Zdrowia przekazało kolejne dane dotyczące nowych zakażeń koronawirusem w Polsce. Wśród nich odnotowano jeden przypadek na terenie woj. lubelskiego.

– Mamy 166 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: łódzkiego (59), śląskiego (38), mazowieckiego (36), małopolskiego (9), dolnośląskiego (8), opolskiego (5), świętokrzyskiego (3), zachodniopomorskiego (2), pomorskiego (2), podkarpackiego (1), lubuskiego (1), wielkopolskiego (1), lubelskiego (1) – poinformowało w czwartek po południu Ministerstwo Zdrowia.

Potwierdzone wyniki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 dotyczą mężczyzny w wieku powyżej 61 lat z powiatu zamojskiego, w stanie dobrym, który miał styczność z przypadkiem potwierdzonym. Do dnia 7 maja 2020 roku na terenie województwa lubelskiego potwierdzono badaniami laboratoryjnymi 380 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, odnotowano 233 ozdrowieńców i zarejestrowano 14 zgonów.

Laboratoria działające na terenie województwa lubelskiego w ciągu ostatnich 24 godzin przebadały łącznie 710 osób. Liczba osób aktualnie hospitalizowanych z podejrzeniem zakażenia koronawirusem (nowych osób w ciągu ostatnich 24 godzin) – 93 (8). Liczba osób aktualnie poddanych kwarantannie – 5505. Liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym – 838.

– Z przykrością informujemy o śmierci 18 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 71-M, 71-M, 43-M Racibórz; 87-M Kędzierzyn – Koźle (mieszkaniec woj. śląskiego), 78-M, 86-K, 88-K Zgierz, 66-K, 69-M Wrocław, 92-K Kędzierzyn-Koźle, 86-K Łomża, 70-K Szczecin, 71-K Łańcut, 30-M Grudziądz, 86-M Radom, 75-M Warszawa, 80-K Poznań, 97-K Kraków. Większość osób miała choroby współistniejące. W związku z przekazanym przez WSSE Łódź raportem dotyczącym 17 błędnie zaraportowanych przypadków z dnia 5 maja, odejmujemy je ze statystyk – dodał resort zdrowia.

Liczba ujawnionych zakażeń koronawirusem w Polsce: 15 047/755 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

 

Sytuacja w woj. lubelskim

Sytuacja w Polsce

(fot. pixabay.com)

29 komentarzy

 1. Protesty pod sejmem w Warszawie.

 2. Fajnie żeL112 publikuje te dane , pozdrawiamy.

 3. A gdzie są ujęci Ci wszyscy z Dęblina ???

  • Nie ujęci z Dęblina, w Poniatowej też były w szpitalu potwierdzone i też cisza. W wuja sobie lecą na potęgę

  • Przecież było napisane dwa temu o przypadkach z powiatu ryckiego!

 4. ryja nie zakrywają, bo uważają, że nie są chorzy – iq<70

  • To prawda, imbecyli pełno widać. Wystarczy popatrzeć na gnoi, dresiarzy. Najbardziej wqurwiają mnie hordy gówniarzy bez masek i nierzadko z petem w ryju. Gdzie są rodzice tych półgłówków?!

   • Przeczytaj rozporządzenie a nie słuchaj telewizji. Tam jasno jest napisane że nie musisz nosić maseczki. Oczywiście czytanie jest dla ciebie zbyt wymagające wiec stosuj się do tego co mówią w telewizji. Kaganiec na mordę bezmyślny obywatelu zakładaj skoro nie masz własnego rozumu.

    • Znam wsiowy filozofie rozporządzenie. Jeśli chodzi o czytanie, to nie mam z tym problemem. Rocznie czytam około 50 książek. Jaką książkę ostatnio przeczytałeś?

     • Bakcyl do Marek

      Sam jesteś wiesniakiem! TE MASKI NIC NIE DAJĄ. Od maseczek ludzie już nabawiaja się grzybicy płuc i układu oddechowego, niedotlenienia i wielu innych chorób które będą objawami koronawirusa i już będzie że od tego umarłi. Powiedz, dlaczego jesteś aż tak głupi?

     • Czytać a zrozumieć to jak widać nie to samo. Przeczytaj rozporządzenie i postaraj się zrozumieć. Interpretacja wymaga inteligencji, ale jak widać nie wszyscy potrafią wykorzystywać swoją wiedzę. Dalej sobie czytaj książeczki a kochana władza będzie ograniczała naszą wolność tylko nie za pomocą rozporządzeń, bo są nielegalne tylko za pomocą telewizji żeby w razie czego można było powiedzieć, że telewizja się pomyliła albo skłamała.

  • Dobrze ze ty zakrywasz ryja bohaterze… Lemingu zafajdany… Pewnie polecisz jako pierwszy żeby się zaszczepić chu… wie czym…
   Powodzenia…

   • Ból pupki masz czy co? Ma rację bo gówniarze od siebie pozarażają się a potem swoich rodziców i w najgorszym wypadku swoich dziadków! U ciebie iq też chyba poniżej 70… Zdrowia życzę!

 5. Polacy uwielbiają wykresy, słupki, statystyki i dziwić się, że RP to państwo teoretyczne i statystyczne😁

 6. Dziwimy się młodzieży a MPK chce żeby w autobusie przegubowym mogło jeździć 75 osób a w zwykłym 50 osób to co ta maseczka pomoże jak ludzie będą opierać się ubraniami o siebie a wiadomo że na ubraniach wirus długo się trzyma

 7. ten zgon w Puławach, gdzieś na wichurze czy w Lublinie, a jeśli w Lublinie, to w którym szpitalu, można to wiedzieć?

 8. A teraz ciekawostka! Coraz więcej przypadków już jest od noszenia maseczek! Tak właśnie. Ludzie w bezmyślny sposób je noszą. Poprawiają kilkanaście razy w ciągu dnia! Wciąż ta sama! Co jest oczywiśte że wtedy taka Maseczka jest siedliskiem bakterii i samego koronawirusa. Który przywedrowal na maseczke z innych powierzchni poprzez dłonie. Stąd nowe zakażenia spowodowane złym używaniem maseczki!!

  • Podaj źródła danych na ten temat. Jakieś dane…

   • Niemozna podawać tego typu informacji. Ale najpewniej w przyszlosci po zmianie władzy wszystko ujrzy światło dziennie.

 9. szwindeldemia

  Kiedy koniec tego globalnego szwindlu pandemii?
  W Polsce w 2018 codziennie umieralo ponad 41 osob z powodu grypy i powiklan… I było OK ? Rok wczesniej podobnie.

 10. NIE TRZEBA nosić maseczek

  Maseczek ani innych produktów zakrywających usta i nos NIE TRZEBA NOSIĆ w przypadku: osoby, która nie mogą zakrywać ust lub nosa Z POWODU STANU ZDROWIA, całościowych zaburzeń rozwoju, niepełnosprawności intelektualnej w stopniu umiarkowanym albo głębokim lub niesamodzielności; OKAZANIE ORZECZENIA lub zaświadczenia w tym zakresie NIE JEST wymagane.
  Dziennik Ustaw 2020 r. poz. 697, z dnia 19 kwietnia 2020 r., §18 ust. 2, pkt 3.

 11. nieKrytyKrytyk

  na ponad 2 mln osób w lubelskim, 1 zakażona, proponuje zagrać w lotka albo euro jack pota, to już trzeba mieć szczęście, a wy dalej srajcie sie po gaciach bo epidemia.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7713zł 0.5%
  • GBP 4.8874zł 0.88%
  • EUR 4.4514zł -0.03%
  • CHF 4.141zł 0.09%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Festyn Osiedlowy XIX Dzień Węglina
  Teatralny Weekend w Lublinie (PROGRAM)
  Pole obsadzone ziemniakami czeka. W skansenie odbędą się wykopki
  II Terenowa Akcja Poboru Krwi w Chmielu
  Festiwal Wszystkich Mieszkańców na Bronowicach. Dzielnica zamieni się w przestrzeń kultury i sztuki