Wtorek, 21 maja 202421/05/2024
690 680 960
690 680 960

Zamiast mundurów, są garnitury. Komisariat policji zamieniono na siedzibę Urzędu Gminy

Po tym, kiedy policjanci wyprowadzili się z Łopiennika, budynek dawnego komisariatu postanowiono zamienić na Urząd Gminy. W ubiegłym tygodniu odbywała się przeprowadzka.

Budynek, gdzie przez lata znajdował się komisariat policji w Łopienniku Nadrzecznym przeszedł gruntowny remont i obecnie znajduje się w nim siedziba Urzędu Gminy Łopiennik Górny. Policjanci wyprowadzili się z tego miejsca w styczniu 2013 roku, kiedy to likwidowano komisariaty i posterunki. W 2017 roku otworzony został posterunek policji w Fajsławicach, który zasięgiem obejmuje również gminę Łopiennik Górny. Teraz do dawnego komisariatu wprowadzili się urzędnicy.

Przeprowadzka odbywała się pod koniec ubiegłego tygodnia. W tym czasie zarówno Urząd Gminy, jak też Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej były nieczynne dla interesantów. Co więcej, z uwagi na fakt, iż w przeprowadzkę zaangażowani byli urzędnicy, trwało również przełączanie całej infrastruktury teletechnicznej, utrudniony był także kontakt telefoniczny z urzędem.

Wcześniej siedziba Urzędu Gminy Łopiennik Górny znajdowała w parterowym budynku zlokalizowanym przy drodze krajowej nr 17 Lublin – Zamość. Jak wyjaśniają urzędnicy, obecnie już w nowym budynku przyjmowani są mieszkańcy, którzy chcą załatwić sprawy z zakresu rejestracji stanu cywilnego, ewidencji i wydawania dowodów osobistych, pomocy społecznej, świadczenia usług komunalnych a także decyzji środowiskowych oraz tych, związanych z inwestycjami. Załatwianie pozostałych spraw i udzielanie informacji odbywa się telefonicznie.

Zamiast mundurów, są garnitury. Komisariat policji zamieniono na siedzibę Urzędu Gminy

Zamiast mundurów, są garnitury. Komisariat policji zamieniono na siedzibę Urzędu Gminy
(fot. UG Łopiennik)

2 komentarze

  1. Odbywał się przeprowadzka.

  2. A co ze starym budynkiem?