690 680 960

Kolejne siłowe próby wejścia do Polski pod okiem białoruskich służb (wideo, zdjęcia)

Wczoraj na granicy polsko-białoruskiej doszło do kolejnych prób siłowego wejścia do Polski. Wszystkiemu przyglądały się białoruskie służby. Dwie osoby zostały ranne, a jedna z nich trafiła do szpitala.

Minionej doby na granicy polsko-białoruskiej odnotowano 267 prób jej nielegalnego przekroczenia. Funkcjonariusze Straży Granicznej wydali 44 postanowienia o opuszczeniu Polski. Na odcinkach ochranianych przez placówki SG w Dubiczach Cerkiewnych oraz w Mielniku grupy agresywnych cudzoziemców forsowały granicę.

We wtorek około godz. 19 grupa ponad 100 agresywnych cudzoziemców w okolicach Starzyny siłowo forsowała granicę. W służby polskie rzucano kamieniami. Atak odbywał się pod nadzorem białoruskich służb. Na odcinku ochranianym przez Placówkę SG w Mielniku miały wczoraj miejsce dwie siłowe próby przekroczenia granicy.

Około 40-osobowe grupy agresywnych cudzoziemców atakowały polskie służby rzucając kamieniami, konarami drzew, użyte były również granaty hukowe. Podczas nocnej interwencji na granicy w Starzynie policjanci pomogli dwóm rannym obywatelom Iraku. Jeden z nich z urazem nogi trafił do szpitala.

Wczoraj policjanci z Podlasia zatrzymali 1 osobę w związku z pomocnictwem przy nielegalnym przekraczaniu granicy. Mieszkaniec Mazowsza przewoził chryslerem 5 obywateli Iraku.

(fot. wideo SG, Policja)

15 komentarzy

 1. Zimną wodą ich.

 2. lać ich wodą z armatek niech pozamarzają. Jawnie bezprawnie wchodzą na teren RP i muszą się spotkać z odparciem. Z tym Łukaszenką obchodzą się jak z jajkiem, że też mu ktoś kuli nie pośle z ichniej opozycji.

 3. Strzelać gumowymi kulami i gazem tak jak traktowano kibiców za rządów peło.

 4. Podpis elektroniczny

  Szczęściarz ten z nogą , kilka dni w cieplutkim szpitalu , może jedzenie w większej porcji niż dla innych pacjentów i myk przez okno podążając za zachodzącym słońcem.

 5. Słuchaczka radia co ma wieprzową twarz

  A może poprosić o przysługę naszych braci z NATO, ponoć dysponują rakietami trafiającymi z dokładnością jednego biurka

  • Z takimi rakietami to trzeba uważać. Kiedyś, w pewnym kraju, skonstruowano rakietę, która, wyposażona w system samonaprowadzania na charakterystyczny mundur, miała zlikwidować znienawidzonego – z wzajemnością – „przywódcę” innego kraju. A skończyło się na tym, że ta „inteligentna” rakieta zlikwidowała… rządową komisję odbioru tego wynalazku.

 6. zapewne chcą zostać w Polsce lojalnymi PISuarami

 7. [***] A nie opatrywać i za nasze pieniądze w szpitalu trzymać.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dożynki gminne w Baranowie. Gwiazdą imprezy będzie zespół Bayer Full
Przegląd Piosenki Żołnierskiej i Partyzanckiej
Zlot motocyklowy i Spot Charytatywny w Siedliszczu
Cud nad Wisłą – Ważna lekcja historii
Dożynki gminne w Kurowie