Kolejne policyjne kontrole z drona, kolejne mandaty dla piratów drogowych (wideo)

Wczoraj na drodze krajowej nr 17 oraz na drodze wojewódzkiej numer 812 prowadzone były policyjne kontrole z drona. W ciągu 40 minut mundurowi ujawnili 5 wykroczeń polegających na nieprawidłowym wyprzedzaniu.

W czwartek policjanci z Lublina i Krasnegostawu prowadzili kontrole z użyciem drona w miejscowości Wólka Orłowska na krajowej 17 oraz na drodze wojewódzkiej numer 812 w miejscowości Krupe.

Z powietrza mundurowi obserwowali zachowania kierujących i natychmiast reagowali w przypadku niestosowania się do przepisów ruchu drogowego. Już w ciągu 40 minut funkcjonariusze ujawnili 5 wykroczeń polegających na wyprzedzaniu pojazdów w miejscu, gdzie obowiązuje zakaz wyprzedzania. Wszystkie momenty zostały zarejestrowane za pomocą urządzenia, a kierujący nie uniknęli konsekwencji.

Jeden z zatrzymanych kierowców, 27-latek kierujący audi, został ukarany mandatem karnym w wysokości 300 zł, a jego konto wpłynęło 5 punktów. Mężczyzna na podwójnej ciągłej wykonał manewr wyprzedzania trzech pojazdów osobowych.

Policjanci zapowiadają kolejne kontrole z użyciem drona.

(fot. wideo KWP Lublin)

25 komentarzy

 1. Ciekawe czy zgłosili ten lot dronem, bo jak nie to oni będę mieli poważne problemy.

 2. Rudy- wszystko jasne.

 3. Dlaczego nie zostało zabrane prawo jazdy? Nie za wyprzedzanie a za brak umiejętności jazdy, czego dowód jest na nagraniu.

 4. Nie popieram łamania przepisów ale faktem jest, że policja nadal poluje zza krzaków czyli chodzi o nabijanie kasy a nie prewencję. Druga połowa pałuje ludzi, też z zaskoczenia, zamiast wziąć się za przestępców, wiadomo – łatwiej kobiety tłuc jak w domu a nie rosłych facetów.

  • Nigdy tego nie rozumiałem, dlaczego przy złapaniu kogoś za łamanie pzepisów ma znaczenie czy to aby nie było zza krzaka.

 5. 300zł za takie przegięcie to kpina, powinien dostać manat na 3000zł

  • W niektórych miejscach podwójna ciągła jest bez sensu. Nie wiadomo jak w tym wypadku. Zazdrość przez Ciebie przemawia.

 6. Pracują zdalnie reszta gdzie

 7. Oby więcej takich dronów.

 8. Brawo. Jak nie umie jezdzic gamon to zabrać prawko. Najpierw jedzie na zderzaku co widac na filmie, potem przecinanie ciągłej linii a na koniec zajezdzanie drogi i wjazd w bezpieczny odstep ktory utrzymywał pojazd wyprzedzony od pojazdu poprzedzajacego. Zwykła ameba drogowa.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Rusza kolejny cykl wykładów otwartych z historii sztuki. I ty możesz wziąć w nich bezpłatnie udział
Dożynki w mieście, czyli Dożynkowe Jarmarki Lubelskie
Startuje Lubelski Festiwal Nauki. Będzie specjalny pokaz na placu Litewskim oraz Piknik Naukowy
Na zamku lubelskim i zamkowych błoniach odbędzie się weekend z archeologią
Jarmark Firlejowski, czyli dawne dworskie i rycerskie tradycje z czasów świetności magnackiego rodu