Niedziela, 21 kwietnia 202421/04/2024
690 680 960
690 680 960

Kolejne lubelskie uczelnie wycofują się z organizacji studenckich imprez. Przyczyną wojna na Ukrainie

Rektorzy kolejnych lubelskich uczelni poinformowali o odwołaniu zaplanowanych na maj studenckich imprez. Mowa jest o zastąpieniu ich wydarzeniami na znacznie mniejszą skalę.

Przed świętami informowaliśmy o decyzji władz Politechniki Lubelskiej dotyczącej odwołania zaplanowanej na maj największej studenckiej imprezy w mieście, jaką są Juwenalia. Decyzja ta wywołała ogromne kontrowersje, zwłaszcza że przygotowania do wydarzenia trwały już od wielu miesięcy, a żacy cieszyli się, że po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią w końcu będą mogli wspólnie bawić się na ten wyczekiwanej przez wielu imprezie.

Dzisiaj podobną decyzję ogłosili przedstawiciele kolejnych lubelskich uczelni. Chodzi o Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej, Uniwersytet Medyczny oraz Uniwersytet Przyrodniczy. Rektorzy we wspólnych oświadczeniu ogłosili, iż Lubelskie Dni Kultury Studenckiej nie odbędą się w tradycyjnej formie. Przyczyną również ma być sytuacja za naszą wschodnią granicą, czyli konflikt zbrojny na Ukrainie.

– Trwa wojna w Ukrainie, każdego dnia z niepokojem obserwujemy dramatyczną sytuację u naszych wschodnich sąsiadów, dlatego w geście solidarności oraz z szacunku do ukraińskich studentów i ich rodzin przekładamy organizację masowych imprez odbywających się w ramach Lubelskich Dni Kultury Studenckiej – poinformowali rektorzy uczelni.

Choć w oświadczeniu mowa jest o przełożeniu imprez, to jak jednak ustaliliśmy, studenci nie mają co liczyć, iż odbędą się one w terminie późniejszym. W zamian za to zaplanowano zorganizowanie wydarzeń kulturalnych i sportowych na znacznie mniejszą skalę. Ich termin i formuła będą dopiero omawiane z przedstawicielami samorządów studenckich.

(fot. lublin112)

55 komentarzy

 1. Wojna jest na ukrainie nie w Polsce. W głowach się przewraca! Młodzi ukraińcy uciekli jak szczury z tonącego okrętu przed wojną, a my mamy żałobę robić? Otrząśnijcie się.

  • Dokładnie tak, jeszcze dodatkowo mamy się bać że na nas Putin napadnie ( nie wiadomo niby z jakiego powodu) i absolutnie słowa nie mówić na tzw….”braci” komuś się w głowie poprzestawiało.

 2. Jestem ciekawy czy inne państwa też tak włażą w d…ile Ukrainie

 3. A wesela? Imprezy taneczne też nie można?
  Sramy do swojego gniazda
  Pomagać to jedno ,ale żyć normalnie to drugie bo u nas wojny nie ma,a studentem się jest raz i mają prawo sie bawić,szczególnie że tłumy ukrainców bawią się co weekend na mieście.

 4. To znaczy, że nie będziemy się mogli nachlać jak świnie?

 5. Rektorzy chcą wkurzyć studentów i nastawić wrogo do ukraińców, że to przez nich! Za to, że do tej pory ich prezydent nie przeprosił za Wołyń.

 6. Bardzo dobrze weźcie się w końcu do roboty, 5 kas w biedronce a tylko 2 czynne, jest co robić , raz raz.

 7. Ale wszelakie spędy religijnie i faszystów z ONR to już ok ?

 8. A co z przyjęciem weselnym? Mogę zrobić? Czy też nie wypada, bo wojna na Ukrainie?

Z kraju