690 680 960

Kolejne dziecko straciło życie na przejściu dla pieszych w Lublinie. 16-latka została potrącona w drodze do szkoły

Potrącona nastolatka trafiła w ciężkim stanie do szpitala. Pomimo starań lekarzy, nie udało się uratować jej życia. Policjanci cały czas prowadzą czynności w tej sprawie. Biegły ustala m.in. z jaką prędkością poruszał się kierowca.

Lekarzom nie udało się uratować życia 16-letniej Alicji, która została potrącona na Drodze Męczenników Majdanka w Lublinie. Jak już informowaliśmy, zdarzenie miało miejsce w piątek 31 stycznia około godziny 7:20 na wysokości ul. Słowiczej. Nastolatka udawała się do szkoły. Wysiadła z autobusu i skierowała się na pobliskie przejście dla pieszych. Przechodząc przez ulicę, została potrącona przez kię, której kierowca jechał w kierunku Felina.

Na miejscu interweniował zespół ratownictwa medycznego oraz policja. Poszkodowana w ciężkim stanie została przetransportowana do szpitala. Lekarze długo walczyli o jej życie. Niestety mieszkanka Lublina w ubiegłym tygodniu zmarła z powodu bardzo dużego obrzęku mózgu, nie odzyskując przytomności. Policjanci cały czas prowadzą czynności w tej sprawie. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca auta był trzeźwy. Wiadomo już, że siła uderzenia była dość duża. Nastolatka po potrąceniu spadła kilkanaście metrów od przejścia.

Jest to kolejne dziecko, które straciło życie na przejściu dla pieszych na terenie Lublina. W ostatnich dniach, przed Sądem Okręgowym w Lublinie, zapadł wyrok wobec sprawcy poprzedniego podobnego wypadku, jaki miał miejsce na terenie miasta. Józef B. na ul. Poligonowej potrącił ze skutkiem śmiertelnym 12-letnią Wiktorię. Okoliczności były podobne, dziewczynka wyszła ze swojego mieszkania udając się do szkoły i skierowała się na przystanek komunikacji miejskiej.

Kiedy przechodziła przez przejście dla pieszych, wjechał w nią rozpędzony hyundai. Kierujący nim mężczyzna twierdził, nie oślepiło go słońce. Przeczyły temu zeznania świadków którzy wyjaśniali, że piesza była dla nich dobrze widoczna. Słońce zaś znajdowało się z tyłu pojazdów. 12-latka w krytycznym stanie została przetransportowana do szpitala. Jej obrażenia były tak poważne, że pomimo starań lekarzy, dziewczynka zmarła 11 dni później.

W trakcie prowadzonego dochodzenia biegły ustalił, iż mężczyzna poruszał się z prędkością przekraczającą 70 km/h, a więc o ponad 20 km/h więcej, niż jest dozwolone w tym miejscu. Józef B. przyznał się do winy, choć utrzymywał, że nie jechał tak szybko. W trakcie procesu wyszło też na jaw, że to nie pierwszy tragiczny w skutkach wypadek, do jakiego doprowadził. Przed laty, również śmiertelnie potrącił osobę pieszą.

Pomimo tego złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze. Zaproponował dla siebie karę roku pozbawienia wolności w zawieszeniu. Kategorycznie sprzeciwili się temu zarówno sąd, jak też prokurator oraz będący oskarżycielkami posiłkowymi rodzice Wiktorii. Ostatecznie 65-latek został skazany na karę 3 lat bezwzględnego pozbawienia wolności. Dodatkowo otrzymał pięcioletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Musi też zapłacić 40 tys. zł na rzecz rodziców dziewczynki oraz ponad 3 tys. zł grzywny.

(fot. lublin112)

108 komentarzy

 1. Mnie dzisiaj prawie potrąciła baba na rowerze, na przejściu dla pieszych (przez ścieżkę rowerową). Wjechała w tłum ludzi wysiadających z autobusu. Też pewnie miała „pierwszeństwo” bo na tfu ścieżce pedalarskiej. Jakieś pasy dla pieszych? A gdzie tam, z drogi bo ja jadę.

 2. Wszyscy powinni zachować szczególną ostrożność przed przejściem czy to pieszy czy kierowca a piesi często wkraczają właśnie z telefonem czy też nagle wchodząc piesi też powinni być karani w wielu przypadkach a kierowca faktycznie powinien jechać przepisów i obserwacja to priorytet!!! Także telefony w ręku pisanie smsow. Czy to pieszy czy kierowca stwarzając niespodziewane zagrożenie powinien być bezwzględnie karany. Ale w tym kraju porządku NIEBEDZIE tyle w temacie

 3. Niech rząd dalej wymyśla durne przepisy że pieszy ma pierwszeństwo na pasach. Pieszy też uczestnik ruchu powinien zachować szczególną ostrożność wchodząc na pasy a nie którzy wskakują nawet się nie oglądają.

 4. To dziecko rano zginęło idąc do szkoły .
  Na poligobwej też dziecko idące di szkoły.
  A wiec Pośpiech .brak uwagi…Dziecko mysli o klasowce,o zadanih domowym.szkoła.spotkaniu z koleznka.i tym żeby się nie spoznic.Zabraklo z jek stronu rozwagi ,czuknosci i ostroznosci .To Niepotrzebna tragedia.
  Co nie zmienia faktu ze setki kierowców lamie przepisy i radar powinien stać na każdej !!!! ulicy.
  Często jak stoję na pasach i czekam aż 150 samochodów przejedzie z szalncza prędkością …i znajdzie sie czasem jeden który się zatrzyma i zatrzyma innych.

  STRACH IŚĆ WZDŁUŻ WILLOWEJ.I STRACH ISC wzdłuż dywizjonu 303.

 5. Pogrzeb Alicji jest 20.02.20 w parafii Konopnica o godz. 15:00

Kursy walut

 • USD 4.2928zł 0.29%
 • GBP 5.2571zł -0.51%
 • EUR 4.692zł -0.34%
 • CHF 4.7023zł -0.26%

Polub nas