Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Kolejka ciężarówek do granicy z Białorusią ma niemal 30 kilometrów. Policja: „Dbamy o płynność ruchu”

Na drodze krajowej nr 2 i nr 68 występują cały czas utrudnienia z przejazdem za sprawą niemal 30-kilometrowej kolejki ciężarówek do granicy. Jak informują policjanci, całą dobę funkcjonariusze dbają o płynność ruchu. Z uwagi na pojawiające się lokalnie utrudnienia i blokady mundurowi apelują o rozwagę i stosowanie się do poleceń policjantów.

W związku z utrzymującą się cały czas kolejką samochodów ciężarowych oczekujących na przekroczenie granicy państwowej, która sięga obecnie niemal 30 km, a także próbami omijania kolejki na drogach krajowych DK2 oraz DK68 prowadzących do granicy, pojawiają się miejscowe utrudnienia w ruchu, włącznie z blokadą drogi krajowej.

Problemy z przejazdem wiążą się również z ruchem lokalnym samochodów ciężarowych, a także obecnymi warunkami drogowymi. Jednak należy podkreślić, że na bieżąco policjanci podejmują działania, które mają na celu zapewnienie porządku, jak też drożności dróg krajowych DK2, DK68 w tym rejonie. W czasie trwających utrudnień ruch samochodów osobowych odbywa się drogami lokalnymi, jednak ciężarówki muszą oczekiwać na możliwość przejazdu.

– Reagujemy na każdą pojawiającą się informację czy zgłoszenie dotyczące utrudnień przywracając płynność ruchu. Współpracujemy też z innymi służbami w celu zapewnienia bezpieczeństwa podróżnym. Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej, jak też podległych komisariatów wspierani przez Oddział Prewencji Policji KWP w Lublinie całodobowo pełnią służbę w tym rejonie zarówno w formie posterunków stałych, jak też patroli mobilnych. Monitorujemy także drogi lokalne, którymi kierowcy tirów próbują ominąć utworzoną kolejkę, nie stosując się tym samym do ograniczeń tonażowych oraz zakazu wjazdu dla samochodów ciężarowych. Apelujemy o rozwagę i stosowanie się do poleceń funkcjonariuszy – informuje komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla z bialskiej komendy.

(fot. Policja Biała Podlaska)

7 komentarzy

  1. tak właśnie wyglądają sankcje dla ruskich i ich parobków

  2. zamknąć to w cholerę – nie rozumiem możliwości dostaw materiałów, z których większość jest przekierowywana dalej do Rosji….. wiem o Naszym producencie żołnierskich racji instatn który nie wyrabia z produkcją i co tydzień ściąga dodatkowego tira z Czech, przepakowuje i pajechali na wschód ….
    No ale przykład idzie z góry bo Orlen ciągle w większości korzysta z ruskiej ropy – tuż przed wojną podpisali kotrakt dostaw na 2 lata drogą morską, ponadto nic nie zatrzyma ropociągu przyjaźń bo zostało ty wykreślone z embarga…..

  3. jedzie pszenica i kukurydza? ej pis przegracie przez to wybory! stojace pola niewykoszonej kukurydzy bo nikt nie chce kupic ! a jesli to za psie pieniadze – tak nie mozna -kosztem rolnikow z lubelskiego prowadzic polityka z ukr.

  4. to nie ma blokady granicy za wojne to po co sankcje jak handel idzie pelna para i pewnie do rosji idzie dalej

  5. milicja drogowa nic nie robi burdel na kołach

Wiadomości z info112