Poniedziałek, 26 lutego 202426/02/2024
690 680 960
690 680 960

Kolega wpadł na kradzieży, więc chciał go „odbić”. Wybił w sklepie szybę, trafił do aresztu

Na terenie jednego ze sklepów w Łęcznej doszło do próby kradzieży. Pracownica sklepu ujęła nieletniego sprawcę. W czasie kiedy oczekiwała na przyjazd policji, jego kolega wybił szybę w pomieszczeniu socjalnym.

W środę wieczorem policjanci otrzymali zgłoszenie, że na terenie jednego ze sklepów znajdujących się przy ulicy Górniczej w Łęcznej ekspedientka ujęła nieletniego sprawcę kradzieży sklepowej.

Gdy pracownica z młodym sprawcą kradzieży oczekiwała na patrol policji w pomieszczeniu socjalnym została wybita szyba. Przybyli na miejsce funkcjonariusze ustalili, że mienie zostało zniszczone przez jednego z kolegów ujętego na kradzieży.

Nastolatek podejrzewany o wybicie szyby na widok policjantów zaczął uciekać. Po pościgu dzielnicowy zatrzymał go. Okazał się nim 17-letni mieszkaniec gminy Łęcznej, który dodatkowo był nietrzeźwy, gdyż posiadał ponad promil alkoholu w organizmie.

Pokrzywdzony oszacował wartość strat na kwotę 800 złotych. Młody wandal został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego czyn ten jest zagrożony karą pozbawienia wolności do 5 lat.

(fot. pixabay.com)

6 komentarzy

  1. Co mam falę z dzbanów:-) tyle lat kłócą się między sobą. Co niedo..by ahaha…

  2. mlody wilk żołnierz wyklęty był spragniony

  3. Ziomeczek ziomeczka nie zostawi. Prawilnie.

  4. ŹLE, ŹLE, ŹLE!!! Trzeba było wziąć samochód, staranować drzwi sklepu i zaparkować na zapleczu! Koleżka wskoczyłby szybko do auta, odjechalibyście i po sprawie!

    O ryzyku jakiejkolwiek odsiadki nie byłoby nawet mowy! Wierny przyjaciel dostałby mandacik, za szkody nic by nie zapłacił, bo przecież nieletni i „niewypłacalny”, a sąd by go jeszcze po główce pogłaskał!

  5. Łęczyńska zorganizowana grupa przestępcza. Do pracy wysłać gówniarzy niech odrabiają, a nie żywić za nasze pieniądze

  6. Bezstresowo wychowane, pożal się Boże, pociechy, wcześnie zaczynają wchodzić w stresujący świat dorosłych…

Z kraju

Polityka i społeczeństwo