690 680 960

Kojce z psami wiatr porozrzucał na polach wokół schroniska. Pracownicy mówią o trąbie powietrznej (zdjęcia)

Ciężkie kojce, w których przebywały zwierzęta, wiatr rozrzucił po okolicznych polach. Psy pouciekały i ich los jest obecnie nieznany. Wszystko wskazuje na to, że była to trąba powietrzna.

Niedzielna burza, jaka przeszła po południu nad naszym regionem, po raz kolejny wyrządziła sporo szkód. Chwile grozy przeżyli pracownicy schroniska dla psów „Zwierzaki do wzięcia” położonego w miejscowości Gózd w gminie Kłoczew w powiecie ryckim. Kojce, w których znajdowały się zwierzęta, zostały przez wichurę porozrzucane po pobliskich polach.

Jak wyjaśniają osoby opiekujące się psami, zniszczone zostało również ogrodzenie. Wiele kojców zostało zniszczonych, zaś przebywające w nich psy pouciekały i ich los jest obecnie nieznany. Tłumaczą, że nad schroniskiem przeszło tornado.

– Jest to możliwe, lecz po jednej szkodzie ciężko wskazać, czy na pewno była to trąba powietrzna. Trzeba ustalić, czy w pobliżu nie ma podobnych zniszczeń w postaci wąskiego pasa, czy np. poskręcanych drzew czy zerwanych dachów – tłumaczy Arkadiusz Wójtowicz z portalu FaniPogody.pl.

Z kolei Artur Surowiecki z Polskich Łowców Burz wskazuje, że jest bardzo prawdopodobne, że w tym rejonie wystąpiła krótkotrwała trąba powietrzna. Była na tyle krótkotrwała, że nikt jej nie zarejestrował na nagraniu. Wskazuje na to analiza danych z radaru dopplerowskiego w Legionowie.

(fot. nadesłane)

21 komentarzy

  1. Taj im tam było dobrze że uciekły gdzie pieprz rośnie

Kursy walut

  • USD 4.348zł 0.51%
  • GBP 5.3595zł -0.03%
  • EUR 4.7089zł -0.15%
  • CHF 4.6918zł -0.29%

Polub nas