Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Marszu Równości w Kraśniku nie będzie. Organizatorzy podjęli decyzję o odwołaniu wydarzenia

Zapadła decyzja o odwołaniu planowanego w Kraśniku Marszu Równości. Organizatorzy tłumaczą to m.in. pomówieniami, kłamstwami i oszczerstwami, czy też „chorą rywalizacją wśród gejowskich organizacji”.

Organizacja Hejt Stop podjęła decyzję o zaprzestaniu przygotowań do Marszu Równości w Kraśniku. Tym samym Kraśnicki Marsz Tolerancji, gdyż tak dokładnie miało się nazywać to wydarzenie, w tym roku się nie odbędzie. Jako powód wskazano szereg pomówień, kłamstw i oszczerstw, jakie miały być rzucane w kierunku organizatorów.

– Jesteśmy zaniepokojeni ciągłą chorą rywalizacją wśród gejowskich organizacji i chęcią robienia lansu oraz uprawiania chorej polityki na swojej orientacji seksualnej. Jest nam niezmiernie przykro, że dla lewackich organizacji chęć błyszczenia w mediach oraz ogólny lans jest ważniejszy niż faktyczne wprowadzenie praw człowieka we wszystkie dziedziny naszego życia – mówi Magdalena Zając z organizacji Hejt Stop.

Przedstawiciele organizatora wyjaśniają, że odnieśli wrażenie, iż wiele gejowskich organizacji uprawia dziwną zabawę prawami człowieka oraz sytuacją prawną osób LGBT. Dlatego też planują w najbliższych tygodniach przesłać wniosek do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej z opinią prawniczą o pilne podjęcie prac, które pozwolą karać finansowo ludzi jak i organizacje wykorzystujące prawa człowieka w tym sytuację prawną osób LGBT do zwykłej brudnej polityki.

– Nie zamierzamy, podejmować współpracy z osobami które są w rzeczywistości faszystowskie, a w teorii mówią, że są demokratyczne. Nasza organizacja nie popiera faszystów i nie będzie i nie zamierza współpracować z faszyzmem podającym się za demokratów. W Polsce demokratycznych organizacji nie ma i nie było – dodaje wice prezes Hejt Stop Sabina Bobin zapewniając, że jest to stanowisko zarówno organizacji, jak też Porozumienia Kobiet.

Jak już informowaliśmy, wczoraj przeciwko planowanemu w Kraśniku Marszowi Równości opowiedzieli się organizatorzy tego typu wydarzeń w całym kraju. Jak wskazali, wszystko przypomina tanią prowokację, niż inicjatywę na rzecz praw człowieka tworzoną w duchu odpowiedzialności i solidarności.

(fot. lublin112)

36 komentarzy

  1. Heniek z Sanescobar

    Wow, wreszcie ktoś prawdę powiedział!

  2. Na prawdę nie rozumiem jak mając takie doświadczenia z przeszłości można popierać rasizm. Szkalowanie kogokolwiek ze względu na odmienność jest rasizmem. Osoby które cięszą się z tego że w Kraśniku nie będzie marszu równości równie dobrze mogły by rzucać pod oficerki niemców którzy ulegli nazistowskiej propagandzie. Nie wiem jak można to wytłumaczyć… wiecie ile osób zostało zamordowanych przez ten rasizm który tolerujecie i podtrzymujecie?

  3. Bardzo lubię Panią Sabinke. Trzymam za nią kciuki.

Wiadomości z info112