Kłusownicy w potrzasku. Mężczyźni prowadzili nielegalny połów ryb na Wiśle (zdjęcia)

Dwaj mieszkańcy gminy Solec nad Wisłą odpowiedzą za kłusownictwo. Mężczyźni prowadzili nielegalny połów ryb na Wiśle. Wkrótce obaj staną przed sądem.

Wczoraj opolscy kryminalni otrzymali informacje o tym, że pracownicy Straży Ochrony Wód prowadząc obserwację brzegu Wisły zauważyli dwóch płynących łodzią mężczyzn, którzy przepłynęli na mazowiecką stronę Wisły. Po wszystkim, na widok strażników rzucili się do ucieczki licząc na to, że po drugiej stronie Wisły łatwiej będzie im uniknąć odpowiedzialności.

Strażnicy natychmiast powiadomili opolskich kryminalnych oraz funkcjonariuszy Państwowej Straży Rybackiej. Mundurowi ustalili, że mężczyznami dokonującymi nielegalnego połowu byli dwaj mieszkańcy gminy Solec nad Wisłą. W porzuconej na brzegu łodzi policjanci odnaleźli 50–metrową sieć i świeżo złowione ryby.

Funkcjonariusze ruszyli w poszukiwania mężczyzn i wkrótce odnaleźli schowanego w leśnych krzakach 33-latka. Widząc, że kompan został ujęty, drugi z uciekinierów również postanowił oddać się w ręce policjantów.

Jak się okazało, żaden z mężczyzn nie posiadał uprawnień do połowu ryb na Wiśle. Obaj zostali zatrzymani. Podczas przeszukania posesji 33–latka, funkcjonariusze odnaleźli dodatkowo 8 sieci służących do nielegalnego połowu ryb. Kłusownikom grozi kara pozbawienia wolności nawet do 2 lat.

(fot. Policja Opole Lubelskie, PSR)

Zobacz również

6 komentarzy

  1. Ale leszcze hehe.

  2. Zaobrączkowć na ich koszt , a jak zbliżą się do jakiegokolwiek zbiornika ,wlepić mandat.

  3. a to wsiowe hu..e

    • Z Warszawy Wisłą do Bałtyku spłynęły ze ściekami tony martwych ryb i nikt z odpowiedzialnych nawet upomnienia nie dostał. Tu za 9 leszczy sąd i do 2 lat.

  4. Na Powiślu od wieków miejscowi łowili ryby w Wiśle, łowił pradziadek, łowił dziadek, ojciec łowi, łowi i syn, łowił będzie i wnuk – taka tam tradycja. W naszym Skansenie powstał sektor – Powiśle, gdzie w zbiorniku wodnym organizowane są pokazy połowu identycznym sprzętem jak na powyższych fotkach.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dzień Dziecka w Gorajcu: Będą animacje, warsztaty, dmuchańce i pokazy
Kiermasz rękodzieła Klubu Twórców Ludowych w Puławach
Kiermasz Produktów Regionalnych w Janowie Lubelskim
Festiwal Folkloru w Janowie Lubelskim
Najbardziej kolorowa impreza zawita do Lubartowa