Piątek, 12 kwietnia 202412/04/2024
690 680 960
690 680 960

Klienci wpłacali pieniądze na nowe samochody, pracownik salonu przelewał je na swoje konto

Pracownik jednego z salonów samochodowych część wpłacanej przez klientów gotówki przelewał na własne konto. W ten sposób oszukał swojego pracodawcę na ponad 40 tys. zł.

We wtorek policjanci zatrzymali pracownika jednego z lubelskich salonów samochodowych, który miał się dopuścić kradzieży pieniędzy. 25-letni mieszkaniec powiatu lubelskiego pracował tam przez zaledwie pięć miesięcy. W tym czasie zdążył przelać na swoje konto łączną kwotę ponad 40 tys. zł.

Jak się okazało, pieniądze, które wpłacali klienci zamawiający nowe samochody, tylko częściowo przelewał na rachunek salonu. Pozostała gotówka trafiała na jego rachunek bankowy. Żeby oszustwo nie wyszło na jaw, dokonywał również zmian w firmowej dokumentacji. Ingerował w dane klientów, zmieniając np. ich numery telefonów, aby nikt z pozostałych pracowników nie mógł się z nimi skontaktować.

Mężczyzna został doprowadzony na Komisariat III Policji w Lublinie, gdzie odbyło się jego. Przedstawiono mu zarzut oszustwa. Jednocześnie policjanci zabezpieczyli od niego 11 tys. zł na poczet przyszłych kar i grzywien. Teraz 25-latkowi grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

(fot. pixabay – zdjęcie ilustracyjne)

13 komentarzy

  1. Słyszał kiedyś o Bolku co mówił weźta sprawy w swoje rence i jako wyznawca POpularnej w niektórych kręgach wiary wzioł i wziął.

  2. Plan niemal doskonały… Mój Boże, co za imbecyl.

  3. Pisowcy mieli uzdrowic narud jak sanacja,a tu taki psikus…W katolickim kraju wiezienia pelne katolikow,katolik okrada katolika,pisowscy poslowie bija zony,zdradzaja,kupuja prawa jazdy….Tak,dobrze napisalem narud,bo do narodu jeszcze ciagle daleka droga…..

  4. Kurla.. Wyzsza szkola kombinowania.

  5. dzban miesiąca

  6. Osoby którym właściciele upadłego Salonu Nissana : Bogdan H. i prezes Adam M. nie zwrócili zaliczek wpłaconych na poczet zakupu samochodów powinny jak najszybciej żądać zwrotu z majątku prywatnego a ten Handlowiec powinien już zostać aresztowany

  7. wiemy o jaki salon chodzi i omijam go okrezna drogą nie dam siebie i rodziny okraść! !!!!!!

  8. O jaki salon chodzi ?

Wiadomości z info112