Kilkaset bel słomy stanęło w płomieniach. Wszystko wskazuje, że to działanie podpalacza

Nawet ponad 30 tys. złotych mogą wynieść straty wywołane pożarem, jaki wybuchł przed północą w gminie Fajsławice. Działania strażaków trwały kilkanaście godzin.

Pożar w miejscowości Kosnowiec w gminie Fajsławice w powiecie krasnostawskim został zauważony w sobotę około godziny 23. O wszystkim zaalarmowana została straż pożarna. Na miejsce skierowano zastępy z JRG w Krasnymstawie jak też z OSP z okolicznych miejscowości.

Jak się okazało, ogniem objęta była sterta słomy złożona na jednym z pól w pobliżu drogi Suchodoły – Gardzienice. Składowane tam było około 700 bel ze słomą. Płomienie bardzo szybko objęły całą stertę w wyniku czego nie było szans na jej nawet częściowe uratowanie.

Jak wyjaśniali nasi czytelnicy, łuna pożaru widoczna była z pobliskich miejscowości. Wstępnie ustalono, że przyczyną pojawienia się ognia, było najprawdopodobniej podpalenie. Sprawą zajęli się policjanci.

(fot. archiwum/zdjęcie ilustracyjne)

Zobacz również

17 komentarzy

 1. Znowu jakiemuś idiocie się nudziło.

 2. Komus sie nudzilo za duzo ma wolnego czasu i na zbyciu kasy

 3. Proponuję przepytać stada gówniarzy wałęsających się nocami i rzucających petardy (!) gdzie popadnie. Może ich rodzice powinni się tym bardziej zainteresować zanim zrobi to policja.

  • Janina. taka sterta słomy nie zapaliła się ot tak szybko z każdej strony od petardy.
   Owszem kostkę jest łatwiej spalić ale taką bele jak ktoś widział i ma pojęcie jak mocno jest zwinięta to nie jest takie proste. To tylko moje zdanie,ale musiło być czymś oblane inaczej tak szybko by się nie rozprzestrzeniło.
   Karma wraca wcześniej czy pózniej.

 4. Mam nadzieję że policja zajmie się sprawą i sprawcę ujmuje. Poniesie konsekwencje . Karma wraca.

 5. Apoloniusz Pierdółko Pierwszy

  Tu sie kurde pali tyle dobra, a w Afryce dzieci głodują !!!
  W jednym z radiów żem se słyszał, że w Wenezueli też !

 6. nie wiem o co z tym chodzi ale podpalają te bele..latem , zimą ….choć zazwyczaj rolnicy mają ubezpieczenie. koszt ok 100 zł rocznie….mienie ruchome w gosp.rolnych

 7. Sterta się pali.

 8. Proszę mi wyjaśnić dlaczego wprowadzacie czytelników w błąd . Skąd wzięliście informacje że było tam składowane 700 bel słomy ? Mieszkam niedaleko i prawda jest taka że było tam 100,150 max 200 bel . Na przyszłość proszę sprawdzać wiarygodność informacji które otrzymujecie albo poprostu jak czegoś nie wiecie to nie piszcie i nie wprowadzajcie ludzi w błąd .

 9. A druga bzdurą jest to że działania strażaków trwały kilkanaście godzin . Faktycznie straż przyjechała , ale nie podejmowali żadnych działań , stali na szosie przy wozach i się przyglądali . Sterta paliła się cała więc nie było sensu jej gasić . W niedzielę wieczorem pomimo deszczu sterta paliła się nadal .

  • Nie błaźnij się człowieku, mówili strażacy, że tam jest ponad 600 bel słomy. Taki znawca z ciebie hehehe. Chyba właściciel wie, ile ma bel na stanie. Ty to chyba po zdjęciu policzyłeś z jednej strony. Bawią mnie zawsze komentarze takich speców od wszystkiego, co nawet będą zaprzeczać, że jak jest noc to jest dzień, a jak straż gasi to nie gasi. Komedia serio. Ty widziałeś bele ale dywanów na giełdzie po Zamościem 🙂

   • No tak właściciel spaliło się 200, powiedział że 600 (kto to teraz policzy?) i jest na 400 na ubezpieczeniu „do przodu”.

 10. Słuchaj strażak sam , błaźnisz to się ty swoimi komentarzami , i widocznie z ciebie jest spec od wbijania szpilki komuś poprzez komentarze . Nie będę wchodzil w dyskusję z kimś kto nie ma zielonego pojęcia o czym pisze . Mieszkańcy okolicznych wsi którzy przejeżdżają szosą obok miejsca w którym to się stało dobrze wiedzą ile tego tam było . Jeżeli ktoś nie wierzy to proszę ich popytać .

 11. A i dodam jeszcze „strażaku sam ” skoro nie umiesz czytać , że zdjęcie w artykule jest zdjęciem poglądowym .

 12. Czy to była sterta R*** K?

 13. Może wiecie kto podpalił??? Skoro tak dokładnie wszyscy wiedzą ile tam było. Osoba która układała ten stug wie dokładnie ile tam jest . A informacje zawarte w artykule są podane z relacji strażaków którzy zabezpieczali miejsce feralnego podpalenia.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7614zł 0.07%
  • GBP 5.0239zł 0.04%
  • EUR 4.4843zł 0.23%
  • CHF 4.1477zł 0.3%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach