Wtorek, 16 kwietnia 202416/04/2024
690 680 960
690 680 960

Kilkadziesiąt minut walczyli o życie motocyklisty, który zderzył się z volkswagenem. Mężczyzny nie udało się uratować (zdjęcia)

Tragicznie w skutkach zakończył się wypadek, który miał miejsce dzisiaj po południu w Świdniku. W wyniku zderzenia dwóch pojazdów, jedna osoba zginęła na miejscu. Obecnie policjanci pod nadzorem prokuratora ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia.

69 komentarzy

 1. Na zdjęciach widać że tam była podwójna ciągła. A z google maps widać, że chwilę wcześniej jest przejście dla pieszych – dokładnie tam gdzie ten motocyklista wyprzedzał kolumnę pojazdów.

 2. Ojoj….
  Tuż za podwójną linią ciągłą…

 3. Ewidentna wina skrecajacego A nie motocyklisty trzeba patrzeć w lusterka A nie jeździć na pamięć Myślę że kierowca z osobowki poniesie konsekwencje będzie mieć czas do pomyślenia na przyszłość motocyklem tak wyprzedzal wszystko się zgadza ale w końcu wolno wyprzedzać osobowkami tak samo się wyprzedzacie

  • Ciekawe gdzie zdobyłeś prawko skoro uważasz że można wyprzedzać na podwójnej ciągłej. w dodatku przed przejściem dla pieszych.

   • Co do prawka to kupiłem na Ukrainie też można A co do podwójnej ciągłej to po to są przepisy żeby je łamać A jak ktoś nie potrzy w lusterka to ciekaw jestem gdzie on prawko kupił pewnie w chinach na pewno A Ty się wypowiadasz A nie wiesz nic bo rozum to masz chyba jeden zwój więcej niż kura

    • „Po to są przepisy żeby je łamać” – ktoś z takim podejściem nie powinien jeździć nawet hulajnogą. Jesteś potencjalnym zabójcą drogowym z ilorazem inteligencji niższym niż rozmiar buta.

    • Co za brak myślenia? Kto cię wychował i uczył? Z takim podejściem stwarzasz niebezpieczeństwo sobie i innym ale pewnie innych masz w tyle to może chociaz pomyśl o sobie. A nie-przecież tacy ja ty są niezniszczalni.

   • Nie ma czegoś takiego w przepisach, że podwójna ciągła zabrania wyprzedzania. Na podwójnej ciągłej można wyprzedzać, pod warunkiem, że jej się nie przekroczy – np. jeśli jest szeroki pas i wyprzedzamy np. motocykl samochodem albo odwrotnie. Zakaz wyprzedzania jest regulowany przez znak pionowy.

    • Ot pokręcona logika „Na podwójnej ciągłej można wyprzedzać, pod warunkiem, że jej się nie przekroczy” – sam sobie przeczysz. Można za to wyprzedzać obok linii podwójnej ciągłej, ale na standardowych drogach to raczej jednoślady mogą się wyprzedzać zachowując odległość 1.5m ( szerokośc pasa ruchu w Polsce to 2.5 do 3.75m.

     • PO d PiS wymagany

      Lubliniaku może jednak sprawdź przepisy, pomieszałeś trochę.
      ,,Kierujący pojazdem jest obowiązany przy wyprzedzaniu zachować szczególną ostrożność, a zwłaszcza bezpieczny odstęp od wyprzedzanego pojazdu lub uczestnika ruchu. W razie wyprzedzania roweru, wózka rowerowego, motoroweru, motocykla lub kolumny pieszych odstęp ten nie może być mniejszy niż 1 m”

      • Wiem, że w przepisach jest mowa o 1 metrze. Ale to minimum. Bezpieczna odległość to 1.5 m. Ale tacy jak ty kierowcy wyprzedzają jednoślady na ” żyletkę” i się tym jeszcze chwalą. A poza tym 1m czy 1.5 m nie zmienia sensu mojej poprzedniej wypowiedzi. Plus jest jeszcze taki, mojej wypowiedzi, że ty i może inni komentujący zajrzeli po Pord.

   • WQrwiony świadek

    Pawełku… Ponaklejaj sobie 20 naklejek „motocykliści są wszędzie” i traf na mnie chrupku… Wiem, że tylko frajerzyny pajacują przed monitorem, ale skretyniały imbecylu zginął człowiek! Więc złam koparę!

  • Nie byłbym tego taki pewien. Teren zabudowany, wyprzedzanie ciągu pojazdów. Służby ustalą kto zawinił ale to ludzkiego życia nie zwróci. Kilka sekund cierpliwości więcej i ten dzień nie musiał być jego ostatnim.

   • Ewidentna wina skrecajacego takie są przepisy i nie ważne ile jechał poczytaj trochę przepisy i też nie ważne czy podwójna czy pojedyncza ciągła nie ustąpił pierwszeństwa motocykliscie kierowca motocykla był na lewym pasie A ten rozpoczął manewr skrętu ewdentne wymuszenie pierwszeństwa

    • Myślę jednak że gadasz głupoty, ten samochód wolnobieżnym pojazdem nie jest i mam nocne podejrzenie, że motocyklista wyprzedzał z użyciem lewego pasa przecinając podwójną ciągłą.

     • BARDZO WAŻNE jest ile jechał, bo nadmierna prędkość nie daje szansy aby był zauważony przez kierowców, albo tę możliwośc zauważenia i odpowiedniej reakcji znacznie obniża. Po to są przepisy aby ich przestrzegać, a jesli ktoś uważa że po to aby je łamać to ma dużą szansę na podobne historie.

    • Jakie przepisy? Bo chyba art24. Pord mówi wręcz co innego. I gdzie się doczytałeś, że motocyklista podczas wyprzedzanna ma jakieś ” pierwszeństwo”?

    • pojazd zjeżdżał z głównej drogi na posesję … a nie wyjeżdżał z posesji. pojazdy za tym samochodem zwolniły, a motocyklista postanowił wyprzedzać

 4. Redakcjo, chyba takie zdjęcia można sobie darować. Chcielibyście żeby zdjęcia waszej bliskiej osoby umierającej na ulicy były publikowane? Troche szacunku…

  • nikt mu życia nie odebrał, sam to sobie zrobił. a ludziom, którzy po śmierci bliskich lecą do komputera poczytać komentarze w sieci, serdecznie gratuluje. dostrzegam pokrewieństwo!

 5. Niestety to nie jest droga miejska . Jest 70km/h. Domy nie sa tuż przy samej ulicy . Ponadto zawęziły władze ta drogę o 2 pasy . Powinno być co najmniej 3 pasy z lewoskrętem jako środkowy pas . Przy dwóch pasach niestety powinien być zakaz lewoskrętu tylko jazda do ronda i zawrotka . Obawiam się ze to nie ostatni wypadek przy tak zorganizowanym ruchu

 6. Dodam jeszcze ze powinny być światła na skrzyżowaniu Olimpiczykow / Kusocińskiego / Klonowa w Świdniku

 7. Był szybciej zapierd….

 8. Tak to jest jak nie patrzy się w lustra, wina kierowcy osobówki ewidentna,bo nie patrzył w lewe lusterko, linia ciągła to nie drut kolczasty, wszystkiego trzeba się spodziewać ,jak jedzie pojazd wolno bierzny np traktor to nie wierzę że do końca linii ciągłej za nim jedziecie np jak 5 km ciągłej macie. Szkoda chlopaka, pośpiech go zgubił niestety, niech spoczywa w pokoju *

  • Nie jest tak jak piszesz analfabeto.

  • Po pierwsze pojazd wolnobieżny taki jak „traktor” można wyprzedzać w miejscu, gdzie ustawiony jest znak P2- na podstawie art.24PRD. Po drugie jak wyprzedzał ciąg pojazdów to, jak miał go można było zobaczyć w lusterku? Po trzecie patrząc na uszkodzenia prędkość motocyklisty też nie wynosiła 50km/h.Przykre że zginął, ale na własne życzenie.

  • W pokoju, czy w salonie – gdzie go tam postawią.
   Dobrze, że poza sobą nikogo nie zabił.

  • Jakby samochód był jak to mówi pewien znawca motoryzacji „trumną na kółkach” i z tyłu siedziały by dzieci to motocyklista mógby im jeszcze krzywdę zrobić.
   Szanujmy się wszyscy nawzajem na drogach!
   A jakby go osobówka wyprzedzała to też byłaby jego wina? A jakie jest ograniczenie prędkości w mieście, była podwójna ciągła?
   Zamiast nalepek patrz w lusterka powinny być. Szanuj innych i nie zapieradalaj po mieście jak na Nurburingu

  • a podwójna ciągła tylko dla samochodów jest ?? czy tak dla jaj sobie ktoś namalował ??

 9. WQrwiony świadek

  Tomek… Akurat tutaj jest 50km/h. Siedemdziesiąt kończy się na wyspokości Pegimeku…

 10. Pojazd wolno bierzny można wyprzedzić na podwójnej

  • Nie dość, że jesteś analfabetą, to jeszcze masz coś z deklem.

  • Linii ciągłej nie można przekraczać w żadnym wypadku. Wyjątkiem jest tylko gdy stoi zepsuty pojazd lub autobus na przystanku. Pytanie powinno brzmieć czy wyprzedzając najechał na ciągłą czy zmieścił się jadąc swoim niewyznaczonym pasem ruchu?

Z kraju