690 680 960

Kilka prób siłowego forsowania granicy. Polskie służby obrzucane kamieniami, uszkodzone zostały dwa radiowozy (zdjęcia)

Minionej doby na granicy polsko-białoruskiej doszło do kolejnych prób nielegalnego przekraczania granicy. Polskie służby w miejscowości Starzyna zostały zaatakowane przez migrantów oraz Białorusinów kamieniami. W wyniku tych działań doszło do uszkodzenia dwóch radiowozów.

W piątek na granicy polsko-białoruskiej funkcjonariusze Straży Granicznej odnotowali 195 prób jej nielegalnego przekroczenia. Zatrzymanych zostało 5 cudzoziemców. Wobec 82 cudzoziemców wydano postanowienia o opuszczeniu terytorium RP. Za pomocnictwo strażnicy graniczni zatrzymali 2 ob. Ukrainy i ob. Niemiec.

Na odcinku ochranianym przez Placówkę w Dubiczach Cerkiewnych było kilka prób siłowego forsowania granicy. Największa grupa liczyła ok. 200 cudzoziemców, pozostałe liczyły po kilkadziesiąt osób. Cudzoziemcy byli agresywni, min. rzucali kamieniami, petardami, co więcej używali gazu łzawiącego.

W nocy w miejscowości Starzyna, podczas zbiorowego, siłowego usiłowania przekroczenia granicy funkcjonariusze służb białoruskich (m. in. na zdjęciu) wspólnie z migrantami rzucali kamieniami w kierunku broniących granicę funkcjonariuszy policji oraz żołnierzy. Zostały zniszczone dwa radiowozy. Żaden z interweniujących policjantów nie odniósł obrażeń.

Wczoraj policjanci zatrzymali łącznie 9 osób, w związku z pomocnictwem przy nielegalnym przekraczaniu granicy. Zatrzymani to 4 obywatele Polski, 2 obywatele Ukrainy, obywatele Niemiec, Azerbejdżanu i Gruzji. Kurierzy chcieli przewieźć w samochodach łącznie 34 imigrantów. Wkrótce ich sprawy rozpatrzy sąd.

(fot. Policja Polska)

16 komentarzy

 1. Pieczychlebek Garncarz

  Co za ku*** dzicz…

 2. Chłopy jak ogry przed wojną uciekają, walczyć za ojczyznę A nie uciekać. Mój dziadek walczył mając 19 lat A męża zginął w 39 mając lat 22. MUREM ZA POLSKIM MUNDUREM

  • Tam gdzie [***] uciekają żadnej wojny nie ma, to darmozjad na socjal do Niemiec chcą się dostać. Oj będzie granica całkowicie zamknięta oj będzie. I to długo.

  • Przestańcie pisać głupoty o ucieczce przed wojna, to są zasiłkowcy a nie uchodźcy. Chcą do Reichu bo im inni „inżynierowie” z Afryki napisali, żeby walić jak w dym do Niemiec bo Makrela z pieniędzy niemieckich obywateli funduje im michę, dach nad głową i kieszonkowe za siedzenie na zadzie. Jeżeli ktoś wierzy, że oni uciekają przed wojną, to chyba za dużo TVN i GW ma w życiu.

 3. A gdzie WOT ?

 4. Gdzie jest straż graniczna, wojsko, WOT ?
  Wszystkie relacje to zdj. Policji przy granicy.
  Kto tych granic ma chronić. Deklaracje: Duże siły wojska są kierowane na granicę. Chyba komuś coś się pomieszało.
  Skoro mamy już formację WOT to może ją wykorzystać – no chyba że nie jest do tego.
  Niesamowita ta propaganda.

 5. Dlaczego psów nie puszczą na nich. Tak robią Litwini i mają spokój. dodatkowo na każdym słupie ogrodzenia zawiesiłbym świński łeb.

  • ok. Ale są. Nie mówiłem dosłownie o braku zdj.
   Może inaczej.
   Przy próbach siłowych niszczenia, przekraczania granicy przez migrantów – nie słyszałem o działań WOT.

 6. Kiedy zacznie sie bydowa plotu, kiedy zaczniecie wkoncu strzelac z gumowych kul

  • Dopóki są u Baćki, strzelanie z gumowych kul może zostać odebrane jako atak na terytorium sąsiada. To, że migranci z terytorium Białorusi rzucają kamieniami na polską stronę można porównać do tego, jakby Cyganie z terytorium Polski rzucali kamieniami na terytorium np. Ukrainy. Różnica jest taka, że nasi pogranicznicy by ich zwinęli, natomiast białoruscy mają rozkaz nic nie robić, a nawet jak rzucają razem z nimi, to Baćka z rozbrajającą szczerością powie, że wie o tym, ale ma to w d.

 7. Do ja.
  Chcesz otwartej wojny?
  Chcesz by wojska do siebie strzelały?
  Lecącej kuli w nocy nie rozpoznasz.
  Zaraz białoruscy otworzyli by ostry ogień i jeszcze nas posądziły o rozpoczęcie konfliktu zbrojnego.
  Trzeba jak najdłużej powstrzymać się od użycia broni.
  Ostrzał nawet że ślepaków mógłby być potraktowany jako prowokacja. Łukaszence tylko o to chodzi.

Kursy walut

 • USD 4.3742zł 1.7%
 • GBP 5.3417zł 0.85%
 • EUR 4.6911zł 0.2%
 • CHF 4.7623zł 1.39%

Polub nas