690 680 960

Kilka osób zatrzymanych po protestach w regionie. Głównie za ataki na funkcjonariuszy (zdjęcia, wideo)

Policjanci wyjaśniają, że trwające od kilku dni w całym regionie protesty przebiegają w miarę spokojnie. Wystawionych zostało kilkanaście mandatów, jednak zanotowano też kilka incydentów. Głównie związanych z zaatakowaniem zabezpieczających zgromadzenia policjantów.

Trwające w ostatnich dniach w całym regionie protesty mieszkańców niezadowolonych z zaostrzenia prawa aborcyjnego, w większości przebiegają spokojnie. Są one zabezpieczane przez policję i jak wyjaśniają funkcjonariusze, najczęściej uczestnicy starają się unikać jakichkolwiek konfliktów. W poniedziałek zanim pikietujący zaczęli chodzić po przejściach dla pieszych uzgodnione zostały zasady m.in. co ile minut będą przepuszczane pojazdy i jak nas poinformowano, było to przestrzegane.

Niekiedy dochodziło jednak do ekscesów. Tak było m.in. w niedzielę w rejonie Kurii Metropolitalnej przy ul. Wyszyńskiego w Lublinie, kiedy to 27-letni mieszkaniec Radzynia Podlaskiego zaczął wykrzykiwać różne hasła w kierunku zgromadzonych tam osób. Zabezpieczająca protest funkcjonariuszka widząc, że mężczyzna nie ma maseczki postanowiła zwrócić mu uwagę. Ten jednak zareagował agresją wyzywając policjantkę oraz szarpiąc ją za mundur. W wyniku tego mężczyzna został zatrzymany. Okazało się, że był on nietrzeźwy. Jak wyjaśniał nam kom. Andrzej Fijołek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, była to jedyna osoba zatrzymana podczas niedzielnej akcji protestacyjnej w Lublinie.

Do podobnego incydentu doszło w Świdniku. Tam również jeden z mieszkańców miasta zaczął wykrzykiwać wulgarne hasła w stronę uczestników przemarszu. Kiedy podszedł do niego nieumundurowany funkcjonariusz, został zaatakowany. Policjanci zatrzymali więc 70-latka po czym przewieźli go na komendę.

Kolejna osoba została zatrzymana na Al. Racławickich w Lublinie. W tym przypadku, kiedy uczestnicy pikiety przepuszczali pojazdy, na przejście wszedł mężczyzna z banerem. Pomimo zwróconej mu uwagi przez kierującego ruchem policjanta, aby na razie zszedł z jezdni, nie zastosował się do wydawanych mu poleceń i miał odpychać rękę funkcjonariusza. Następnie doszło do przepychanki, a ostatecznie 56-latek z Rudy Śląskiej został zatrzymany. W trakcie protestów policjanci z całego regionu wystawili też kilkanaście mandatów.

(fot. wideo lublin112.pl)

45 komentarzy

 1. Pandemia zabierze najwięcej osób starszych czyli statystycznie …wyborców PIS . ; )

 2. Aha czyli jak cały marsz krzyczy wulgarne słowa i przekleństwa to jest ok. Ale jak ktoś przeklnie w ich stronę to już nie można i jest wykroczenie. Piękna i wybiórcza tak demokracja.

 3. Dopiero się zaczyna. Jak tak dalej pójdzie to milicjantów będą zabierać ciężarówkami do szpitali polowych (tj. podobno covidowców) 😀

 4. Tego już za wiele. Protestujące feministki lewackie i LGBT na maseczkach i transparentach rysują znak…hitlerjugend a może to także odniesienie do znaku blyskawicy noszonej na sztandarach 12 Dywizji Pancernej SS „Hitlerjugend” Zbieg okoliczności ? czy czerpią swoją siłę do protestów i niszczenie kościołów, napadanie na ludzi, agresji prosto z …SS ! Oburzony pytam !
  Historia lubi zataczać koło. Symbol błyskawicy tzw. Deutsches Jungvolk, organizacji w strukturach Hitlerjugend (dla chłopców w wieku 10–14 lat), której członkowie od najmłodszych lat karmieni byli zbrodniczą ideologią.
  Akcja T4 – realizowany w latach 1939-1945 program III Rzeszy polegający na fizycznej „eliminacji życia niewartego życia”. Akcja ta była także nazywana „eutanazją” osób upośledzonych – wśród „niewartych życia” znaleźli się między innymi chorzy na zespół downa.
  Uderzające podobieństwo znaków morderców, katów narodu Polskiego – celowe działanie ! Głupota, bezmyślność czy idiotyzm tych ludzi, feministek, lewactwa czy LGBT ? Kto tutaj odnosi się do faszyzmu i zbrodniarzy, morderców dzieci, niewinnych ludzi mordowanych przez katów noszących symbole błyskawicy !
  A może ci kaci spod tego znaku błyskawicy, co dzisiaj tak pokazujecie na maseczkach i transparentach, mordowali w obozach koncentracyjnych waszych dziadków ? i wy mówicie o godności, człowieczeństwu, konstytucji ! Żenada !
  Źródło: niepoprawni. pl
  autor tekstu w serwisie Niepoprawni .pl | Dziękujemy! :). <- Bądź uczciwy, nie kasuj informacji o źródle – blogerzy piszą za darmo, szanuj ich pracę.

  • Tylko jak pokolenie roszczeniowych i zidiociałych w większości milenialsów rozumie to? Oni uwielbiają takie spędy bo ktoś to organizuje poprzez socjalmedia. Dla nich większość haseł nie ma większego znaczenia tylko żeby zrobić cyrk i przedstawienie!

 5. Tutaj jest zbieranina tych samych osób. Typowy elektorat wiadomej partii klamiacy , negujący , pomniejszajacy skalę tych protestow. A prawda jest taka że dzis juz SETKI TYSIĘCY kobiet wychodzą na ulicę. I nikt i nic nie jest w stanie tego powstrzymac. A zawistny kwik starych grubych moherow i ich pomagierow jest ledwie słyszalny.

  • „Zawistny kwik starych grubych moherów i ich pomagierow” jest dobrze słyszalny przez wychowane przez siebie nagrzane macice i męskie ci..y na ulicy. W czasach ich młodości ubecko-komunistyczny system teoretycznie zabraniał ale praktycznie dał przyzwolenie na rozwijanie się ginekologicznych fabryk zabijania. Niektórzy (mniemam, że zdecydowana mniejszość) ginekolodzy mieszka w domu z ludzkich płodów. Te stare grube i ciemne, o których napisałeś mogły wtedy masowo skrobać się bo nie miały żadnego pojęcia z czego jest ciąża ale świat cywilizuje się a wy tego nie zauważacie ze swoich ziemianek. Ciemnota nadal niestety jest i nie wie co to jest świadome współżycie.

 6. Brak wiedzy i myślenia… Jakie zaostrzenie ustawy? Na razie wyrok bez publikacji (o ile mi wiadomo), ustawę zmienia ustawodawca… tego nie zrobił i nie wiadomo czy i jak zrobi. Wypadało by przeczytać wyrok i uzasadnienie /komentarz i potem się wypowiadać. Zamiast tego mamy grę na emocjach nastolatków (którzy z oczywistych względów są dość podatni na uproszczone hasła), uproszczenia, wulgaryzmy, łamanie prawa.
  A powinna być: dyskusja merytoryczna, (odnośnie faktów, a nie opinii i domysłów) i reakcja służb na łamanie prawa.

 7. NATYCHMIASTOWA REPOLONIZACJA MEDIÓW !

  • już niebawem ….. koniecznie !

   • W dzisiejszych czasach? Przecież tylko zmanipulowany pisowski zaprzaniec może w to wierzyć. Nawet jak Internet w pisjudelandii zablokują to i tak informacja dotrze do wszystkich. Prawdziwa informacja, jak pis i jego wyznawcy zdradzili Polskę.

 8. V kolumna na ulicach

 9. Potrzebne łóżka w szpitalu ale najbardziej dla psycholi. To, że ktoś się urodzi niepełnosprawny fizycznie to nic w porównaniu z tymi uposledzonymi psychicznie, którzy drą się na ulicy.

  • No to muszą wam za szczucie ze 30 groszy płacić za komentarz. Ja p…lę, ale tłumoków zmuszeni są zatrudniać

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Eko Targ w Świdniku
Dożynki w Mieście czyli Dożynkowy Jarmark Lubelski
I Ogólnopolski Bieg Ariański na Nartorolkach
Trwają zapisy do CITY TRAIL!
ZooCentrum wraz ze Schroniskiem dla Zwierząt w Lublinie organizują Jesienny Piknik dla miłośników zwierząt