Wtorek, 18 czerwca 202418/06/2024
690 680 960
690 680 960

Kierujący oplem próbował uciec policjantom. Mężczyzna był pijany

Po pościgu policjanci zatrzymali nietrzeźwego mężczyznę siedzącego za kierownicą opla. 42-latek miał w organizmie 1,5 promila alkoholu, wkrótce za swoje wyczyny odpowie przed sądem.

W piątek przed godziną 1 w nocy policjanci z Poniatowej zauważyli dziwnie zachowującego się kierowcę opla, który na ich widok gwałtownie przyspieszył. Wzbudziło to podejrzenie mundurowych, że siedzący za kierownicą mężczyzna może być nietrzeźwy.

Funkcjonariusze postanowili zatrzymać pojazd do kontroli. Mimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych, kierowca nie zamierzał jednak reagować. Mężczyzna gwałtownie przyspieszył i kontynuując jazdę, przez ulice Poniatowej próbował umknąć policjantom.

Kiedy po kilkuset metrach mundurowi zatrzymali kierującego na jednej z osiedlowych uliczek, funkcjonariusze poddali go badaniu stanu trzeźwości. Okazało się, że mężczyzna miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.

Wkrótce 42-latek stanie przed sądem i odpowie zarówno za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, jak również za niezatrzymanie się do kontroli drogowej.

(fot. lublin112.pl)

Autor: redakcja

Jeden komentarz

  1. Dziadek ze Slamsowa

    42-latek miał w organizmie 1,5 promila alkoholu – z trzeźwym nie byłoby tak łatwo