Kierowca mercedesa, który ściął słup energetyczny, był pijany (zdjęcia)

Wczoraj po południu w Kraśniku pojazd osobowy uderzył w słup energetyczny. Kierowca pojazdu był nietrzeźwy, wkrótce za swój czyn odpowie przed sądem.

Jak już informowaliśmy, do zdarzenia doszło w sobotę po południu w Kraśniku w rejonie skrzyżowania ul. Długiej i Budzyńskiej. Kierowca pojazdu osobowego uderzył tam w słup energetyczny, który następnie przewrócił się na drogę.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący mercedesem 41-latek nie dostosował prędkości do panujących na drodze warunków. Samochód wypadł z drogi na jej łuku i uderzył w betonowy słup energetyczny. Słup przewracając się, pociągnął ze sobą na drogę linię energetyczną.

Na miejscu interweniowali policjanci, strażacy oraz załoga pogotowia energetycznego. Na kilkadziesiąt minut konieczne było zamknięcie ruchu na ulicy. Dwaj mężczyźni podróżujący mercedesem nie odnieśli obrażeń ciała.

Jak się okazało po badaniu alkomatem, obaj byli nietrzeźwi. Kierowca miał ponad promil alkoholu w organizmie. Wkrótce, za kierowanie w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji, odpowie przed sądem. Mężczyzna musi się liczyć z karą grzywny, ograniczenia wolności, bądź pozbawienia wolności do lat 2, a także z zakazem prowadzenia pojazdów na okres co najmniej 3 lat oraz świadczeniem pieniężnym na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz pomocy Postpenitencjarnej w wysokości od 5 tys. zł.

(fot. Policja Kraśnik, nadesłane David)

Zobacz również

16 komentarzy

 1. Obywatel Dubaju Lubelszczyzny

  To zdecydowanie wina masztów 5G. Naukowo udowodnione jest ze powodują również dezorientacje i upojenie alkoholowe.

 2. no i wziął słup na celownik pijaczyna-moczymorda

  • Kto za słup zabuli?

   • .......................,

    Wszystkie koszty pokryje sprawca zdarzenia drogowego ponieważ był pod wpływem alkoholu- w takiej sytuacji nie przysługuje mu żaden zwrot z ubezpieczenia. A dokładnie będzie regres.

 3. Redakcjo. To nie jest słup wysokiego napięcia!!!!!

  • Redaktor zapewne zinterpretował, że jak słup jest wysoki to napięcie musi być takie samo…

 4. widać, że składał 3 lata kasę ze zmywaka na ten samochód, to od..bało! kto jeździ do pracy w Anglii? większość to patusy, co w PL robiliby to samo, tylko za 5 razy mniejsze pieniądze.

  • Należy dodać: dotyczy to też lekarzy, którzy wyjechali z Polski zarabiać prawdziwe pieniądze

 5. Przecież na zdjęciach widać doskonale przyczynę !! To droga mu skręciła !! PS. to walka z ideologią, bo prąd też jest tak szkodliwy jak 5G bo też go nie widać, a i nie po to bóg stworzył noc, aby świecić światło !!

 6. Ja mysle ze sluchal oredzia prezydenta i walnal w slup9

 7. Jestem zainteresowany kupnem tego wraku. Daję dwa i pół tysiąca. Jeśli kierowca jest zainteresowany to proszę o kontakt. Już będzie kasa na połowę grzywny.

 8. To wina PIS-u bo to ich prąd płynął w drutach na słupie.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

WeFilm – Lubelskie Dni Filmu
Wielki finał piłkarskiego Turnieju Wolności w województwie lubelskim
„Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
Kazimierskie Święta Sąsiada
Trwają zapisy do CITY TRAIL!