Niedziela, 25 lutego 202425/02/2024
690 680 960
690 680 960

Kierowca audi miał 2,7 promila. Wjechał w stojącego na światłach volkswagena (zdjęcia)

Częściowo zablokowana jest droga wojewódzka nr 747 Lublin – Bełżyce. Na węźle nad obwodnicą Lublina pijany kierowca spowodował wypadek. Na miejscu prowadzone są policyjne czynności.

Do wypadku doszło w piątek około godziny 16:40 w Maryninie koło Lublina. Na drodze wojewódzkiej nr 747 Lublin – Bełżyce, na węźle Węglin, zderzyły się dwa samochody osobowe: audi i volkswagen. Na miejscu interweniowała straż pożarna z Bełżyc i Kozubszczyzny, zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Jak wstępnie ustalono, oba pojazdy jechały od strony Bełżyc. Kierująca volkswagenem kobieta widząc czerwone światło zatrzymała się, z kolei poruszający się za nią kierowca audi z impetem wjechał w tył jej pojazdu.

W zdarzeniu poszkodowana została jedna osoba. Kobietę z volkswagena przetransportowano do szpitala. Jak się okazało, kierowca audi był pijany. Badanie alkomatem wykazało, że miał on 2,7 promila alkoholu w organizmie. Podróżował wraz z pasażerką.

Na miejscu pracują policjanci, którzy ustalają szczegółowe okoliczności wypadku. Występują utrudnienia w ruchu. Pojazdy poruszające się od strony Bełżyc kierowane są na obwodnicę.

Kierowca audi miał 2,7 promila. Wjechał w stojącego na światłach volkswagena (zdjęcia)

Kierowca audi miał 2,7 promila. Wjechał w stojącego na światłach volkswagena (zdjęcia)

Kierowca audi miał 2,7 promila. Wjechał w stojącego na światłach volkswagena (zdjęcia)

Kierowca audi miał 2,7 promila. Wjechał w stojącego na światłach volkswagena (zdjęcia)

(fot. lublin112)

26 komentarzy

 1. Ja jako świadek tego zdarzenia chciałem pozdrowić tego „Pana ” który stał na pasie obok Pani i po uderzeniu zamiast pomóc Pani powolutku odjechał, ale potrafię go zrozumieć kotlet w domu stygł. Mam nadzieję że czytasz to lub twoje dzieci łbie. Gratuluję taty dzieciaki.

  • A może nie może mieć dzieci. A może ma cukrzycę i pompa insulinowa się zacięła, podążał powoli w kierunku domu żeby sobie zrobić kuj. A może… i tak dalej….
   Byłeś? Pomogłeś? Ekstra, dziękujemy w imieniu poszkodowanej. A jednak, mimo to, więcej empatii życzę.

   • Tobie też bym pomógł ( a mam nadciśnienie, brak tarczycy, otyłość brzuszną) a on tobie nie, pomyśl jak będziesz po wiadomościach kładł się spać.

   • To nie jest kwestia uprzejmości. Był świadkiem zdarzenia i odjeżdżając bez upewnienia się czy poszkodowani nie wymagają pomocy popełnił wykroczenie. Jaki dał przykład dzieciom pominę.

   • Art. 162 § 1 k.k

    „Kto człowiekowi znajdującemu się w położeniu grożącym bezpośrednim niebezpieczeństwem utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu nie udziela pomocy, mogąc jej udzielić bez narażenia siebie lub innej osoby na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu,
    podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.”

    Czasami wystarczy tylko zapytać się czy coś się stało i ewentualnie wezwać karetkę, żeby uratować komuś życie lub zdrowie. To co Ty prezentujesz, to właśnie brak empatii.

  • Ale Ty pomogłeś czy pojechałeś dalej bo kotlet stygł 😉

   • Ale w czym pomogłeś skoro tam nikt nie ucierpiał? Dyskusja nie wiadomo o czym. Jeden się chwali, drugiego oczernia, a nie wiadomo co niby sam zrobił jak nie było rannych. Normalna stłuczka.

 2. Oskar skoro pomogłes TY, to po co ów Pan miał pomagać?? I faktycznie, nie oceniaj, bo nie wiesz, dlaczego pan odjechał…

  • Bo taki miał obowiązek.
   Art. 162 § 1 k.k

   „Kto człowiekowi znajdującemu się w położeniu grożącym bezpośrednim niebezpieczeństwem utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu nie udziela pomocy, mogąc jej udzielić bez narażenia siebie lub innej osoby na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu,
   podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.”

   Tak więc następnym razem zamiast toczyć pianę w głupich komentarzach lepiej się zamknąć.

   • Obowiązku dopełnił inny uczestnik ruchu wiec ta gadka i przytaczanie paragrafów jest bez sensu. Dziecinada.

    • To przytaczanie paragrafów, to zostawcie sobie na tego pijaka co za kółkiem usiadł. A nie strzelacie z armaty do wróbla. Ludzie, czytajcie ze zrozumieniem. Zwykła kolizja tyle, że z udziałem pijanego. Nie było ofiar, nie było rannych. Nikt nie ucierpiał. Pani zabrana na standardowe badania, jakie może zażyczyć sobie każdy, w kogo ktoś stuknie. Jaka pomoc była tu potrzebna? Żadna. Nie wiem też, jakiej niby pomocy udzielał ten pan, który tak się tym chwali. Skoro nikt nie ucierpiał. Jako doświadczony kierowca mogę powiedzieć, że nie trzeba tu żadnych świadków, bo wina kierowcy audi – nawet jeśli nie byłby pijany – jest oczywista. Zawsze jak wjedzie się komuś w tył, wina jest tego, co wjeżdża, bo nie zachował należytej odległości. Nie potrzeba dodatkowych zeznań, zatrzymywania się świadków i blokowania drogi. Śmieszni są ci eksperci na forum, którzy wytaczają paragrafy nie mając pojęcia o czym piszą. Te paragrafy to dla pijanych kierowców.

    • Ale tam nie było żadnego zagrożenia życia, halo, budzimy się. Ktoś tu chyba nie umie czytać. Może więc lepiej zostawić sobie te paragrafy do adekwatnej sytuacji a nie zwykłego zderzenia.

 3. Grzywna,prawko.regres z OC A do tego powinien w łańcuchach sprzątać ulicę ..Pijackie będę.!!..I jeszcze z 20.000 za straty moralne dla poszkodowanej..

 4. Dziewczyna z Lublina

  Pomyślcie sobie, że Pana Oskara by nie było i nie został by nikt, kto by pomógł. Jak świadek zdarzenia odjeżdża z premedytacją to nie jest to postawa godna pochwały, ani coś co powinno być społecznie akceptowalne. Tak samo jak pijany na drodze..

 5. Nie rozumiem jednego w takich wypadkach- czynności. Dożywotnii prawko, przepadek narzędzia, pracę spoleczne- bo nie więzienie, szkoda na palanta jeszcze łożyć.

  • Każdego dnia dochodzi do setki podobnych zdarzeń, ci, którzy odwracają głowę, mają najwięcej za uszami, potem najgłośniej krzyczą i umoralniają innych na forach, mają potem najwięcej do powiedzenia. Byliście tam na miejscu, że oceniacie? Ten pan bohater też był od samego początku zdarzenia, że może tak pisać? A może dojechał później i nie widział wszystkiego, a tłum hejterów już mu wtóruje i już rzuca wyrokami. Weźcie się ogarnijcie ludzie. Krzyczycie choć nie wiecie, jak było dokładnie i czy ten pan mówi pełną prawdę. Albo czy na pewno wszystko wie o całej sytuacji. Jedna osoba, która na pewno wymaga potępienia to ten pijany koleś. I to jest jedyne pewne w całej tej sytuacji.

 6. ale to nie jakies kiepskie audi ma kase chyba

 7. audidiaudiaduadi

  Ciekawe czy Audi też 2.7 😉

 8. Za przemyt np. fajek rekwirują auto jako narzędzie przestępstwa to i w takich wypadkach aż się prosi przepadek „pijakowozu”.
  No i na moje oko passata zezłomował.

  • W Holandii , Kanadzie czy na Białorusi konfiskują auta za jazdę na bani . Tylko że w Polandeszu nie wprowadzą takiego prawa bo nie pozwala
   K O N
   S TY
   T U C
   JA (Prawo własności)

 9. No to Mirek handlarz rączki zaciera bo będzie miał robotę wyklepie u Śfagra w dziupli i opyli jako bezwypadkowy.

 10. Czego oczekujesz od wiesniakow oni celowo nic nie widza, wieksze zainteresowanie robia na widok bmw ps. Kolejna wiejska moczymorda.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo