690 680 960

Kierował audi bez uprawnień, obok siedziała żona posiadająca prawo jazdy

42-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej odpowie przed sądem za kierowanie autem bez uprawnień. Mężczyzna w trakcie rozmowy z policjantami przyznał, że prawo jazdy stracił za jazdę w stanie nietrzeźwości. Razem z 42-latkiem podróżowała żona, która…posiadała uprawnienia do kierowania.

Wczoraj po godzinie 6 w miejscowości Sławacinek Nowy w powiecie bialskim policjanci zatrzymali do kontroli na drodze krajowej nr 2 osobowe audi. Za kierownicą pojazdu siedział 42-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Jak się okazało w trakcie kontroli, mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania. W rozmowie z policjantami przyznał, że stracił je za jazdę w stanie nietrzeźwości.

Z miejsca kontroli samochodem odjechała podróżująca z 42-latkiem żona, która jak się okazało posiadała prawo jazdy. Policjanci ustalają wszystkie okoliczności sprawy. O dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd.

Policjanci przypominają, że od 1 stycznia tego roku weszły w życie zmiany w przepisach dotyczące kierowców. Za kierowanie bez uprawnień pojazdem mechanicznym sąd orzeka grzywnę w kwocie minimum 1500 złotych, jak też obligatoryjny zakaz prowadzenia pojazdów.

Pamiętajmy, iż zgodnie z obowiązującymi od początku roku przepisami, za wybrane wykroczenia sąd będzie mógł orzec grzywnę nawet do 30 000 złotych. Są wśród nich takie naruszenia jak: spowodowanie kolizji, naruszenia wobec pieszych, kierowanie w stanie po użyciu, niestosowanie się do znaków i sygnałów drogowych i niezatrzymanie pojazdu do kontroli, przekroczenie prędkości powyżej 30 km/h, naruszenie zakazu wyprzedzania, nieudzielenie niezwłocznej pomocy ofierze wypadku, kierowanie bez uprawnień, niewskazanie komu powierzono pojazd do kierowania oraz naruszenie przepisów na przejeździe kolejowym.

(fot. lublin112.pl)

17 komentarzy

 1. ,aa,boKrzycho.paPj

  Mogła też sama kobieta nie chcieć kierować samochodem,gdy jest ciemno,mokro i ślisko.Tym bardziej rano ,gdy trudniej prowadzić-spalo by się jeszcze.

  • Racja! Przecież to normalne, że jak jest rano to lepiej posadzic kogos kto nie ma prawka niz samemu sie męczyć. Robię dokladnie tak samo, rano nie chce mi sie prowadzic, no bo kolderka tęskni, to biorę za kierownice babcie, 16-sto letniego brata albo wujka, ktory stracił prawo jazdy. Szanujmy sie, moja wygoda jest najważniejsza😂😂

   • XD a kto ci powiedział że jak masz prawko to autem umiesz jechać? to znaczy że nauczyli cię zdać egzamin a nie nauczyli cię jeździć, więc jest opcja ze typ bez kwitów jest lepszym kierowca niż baba z kwitami;) znam wiele takich historii. niektórzy mają problemy z wzrokiem co ich nie dyskwalifikuje z prowadzenia, a np po zmroku i opadach wszystko im się odbija i nie są wstanie się skupić na jeździe, to stwarza większe zagrożenie niż jazda bez plastiku, oczywiście nie promuje tego ale i nie neguje, niejednokrotnie ten co nie ma prawka jeździ bezpieczniej niż ten co ma,

 2. co to się porobi na tych drogach przez tych pisiorów

Kursy walut

 • USD 4.3252zł -0.24%
 • GBP 5.3505zł -0.34%
 • EUR 4.7076zł -0.35%
 • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas