Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Kiermasz, Annowanie, Piknik, Wystawa czy żniwowanie. Niedzielne imprezy w regionie

Obostrzenia związane z pandemią koronawirusa są łagodzone, dzięki temu w wielu miejscach w regionie zaczynają być organizowane różnego rodzaju imprezy. Na razie nie ma ich dużo, jednak przygotowaliśmy propozycję dla osób, które nie mają pomysłu, gdzie się wybrać w niedzielę. Na bieżąco zapowiedzi różnego rodzaju wydarzeń publikujemy w dziale „Co ? Gdzie ? Kiedy ?”.

W Nałęczowie odbędzie się Kiermasz Produktów Lokalnych. Jest to impreza organizowana z udziałem lokalnych producentów z okolic Kazimierza Dolnego, Nałęczowa i Puław. Na stoiskach zostaną zaprezentowane produkty spożywcze i rękodzieło. Wśród wystawców przewidziano m.in.: Miód z okolic Nałęczowa – Pasieka Wędrowna Adam Boguta; PasjaArt; Manufaktura Różana; Slowberry – Plantacja Borówki Amerykańskiej czy też Oleje Skarby Natury. O godz. 15.00 na plenerowej scenie będą losowane wśród klientów lokalne upominki. Więcej na temat kiermaszu TUTAJ.

Na Rynku w Lubartowie odbędzie się coroczne „Annowanie”, czyli ogólnopolski zjazd Anek. Będzie to już IX edycja imprezy. W tym roku organizatorzy przygotowali szereg atrakcji wśród nich koncert legendy – zespołu Trubadurzy. Podczas festynu „Za zdrowie pań” dla wszystkich Anek zaśpiewa też Edward Hulewicz, który odbierze w Lubartowie Medal Zasłużony Kulturze – Gloria Artis. Wśród atrakcji „Annowania” nie zabraknie występów lokalnych artystów, konkursów i zabaw dla dzieci oraz stoisk lokalnych twórców. Więcej na temat Annowania TUTAJ.

Na boisku orlik przy ul. Kraczewickiej w Poniatowej odbędzie się Piknik Rodzinny. Organizowany jest on m.in. przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Poniatowej i ma wymiar charytatywny. Celem jest bowiem zbiórka środków na pomoc rodzinie z Leśniczówki, która ucierpiała w ubiegłotygodniowym pożarze domu. Wydarzenie rozpocznie o godzinie 9:00 turniej tenisa ziemnego, zaś zam piknik wystartuje o godzinie 14:00. Przewidziano turniej piłki nożnej w którym dzieci zmierzą się z rodzicami, będzie też dmuchany zamek, sztuczki magiczne, czy też zabawy ruchowe. Więcej na temat pikniku TUTAJ.

w Muzeum Wsi Lubelskiej odbędzie się Żniwowanie w skansenie. Żniwiarze i podbieraczki w schludnych, lnianych strojach, tak jak to miało miejsce na przedwojennej wsi, wkroczą na pole obsiane żytem tuż przy wiatraku z Zygmuntowa. W ramach wydarzenia odbędą się również pokazy Droga do chleba, która poprowadzi zgromadzonych od młocki i oczyszczania zboża w okólniku z Urzędowa poprzez pracę młynarza w wiatraku z Zygmuntowa, aż do wypieku podpłomyków w chałupie z Żukowa. Więcej na temat Żniwowania TUTAJ.

W Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie obejrzeć można wystawę przygotowaną z okazji 100-lecia polskiego lotnictwa morskiego, w Roku Stulecia Zaślubin Polski z morzem. Prezentować ona będzie wybrane wątki z historii polskiego lotnictwa morskiego. Na ekspozycji prezentowane będą archiwalne fotografie, modele samolotów, umundurowanie i uzbrojenie, a także osobiste pamiątki. Dla miłośników lotnictwa morskiego gratką będzie z pewnością oryginalne śmigło z samolotu Lublin R-VIII, wydobyte w 2015 roku z Morza Bałtyckiego, oraz elementy jedynego wodnosamolotu pływakowego typu CANT Z-506 B Airone (Czapla) z 1939 roku, odnalezione w jeziorze Siemień k. Parczewa w 2007 roku. Więcej na temat wystawy TUTAJ.

Na polanie przy Pałacu Potockich w Radzyniu Podlaskim odbywa się zlot food trucków. W pojazdach dostępne są dania kuchni z całego świata. Do tego dostępna jest strefa z ławostołami aby bez przeszkód zajadać się pysznościami z busów. Z kolei na najmłodszych czeka Strefa Juniora, w której znajduje się najdłuższy w Polsce dmuchany tor przeszkód, stoisko z zabawkami oraz animatorzy. Radzyński Ośrodek Kultury zapowiada również dodatkowe atrakcje. Więcej TUTAJ.

(fot. materiały organizatorów)

8 komentarzy

  1. Taka prawda idioci

    COVID-19 będzie triumfować.

  2. No i super a już się bałem że scenariusz włoski czy californijski nas ominie

  3. Żniwa to będzie zbierał ale koronawirus

  4. Inteligentni i myślący ludzie tam napewno nie pojadą, a …..

  5. a za parę dni artykuł „Sanepid poszukuje uczestników (wstawić nazwę którejś z promowanych tu imprez)”

  6. korzystam z serwisu lublin 112 codziennie tzn przeglądm wielka prośba taki artykuł powinien ukazać się wtorek środa tak aby wekend zaplanować a w niedzielę ok taki przypominający pozdrawiam calą redakcję 1112

  7. Jakże mnie bawią wpisy przerażonych epidemią :)) śmiertelność na poziomie zwykłej sezonowej grypy, zaraźliwość też -różnica??? ano nikt dotąd nie odpalał takiego cyrku, a mógł… weźcie w końcu na wstrzymanie bo niedobrze się już od nadmiaru głupoty robi. Sprawdź jeden z drugim statystyki z ubiegłych lat – jedyna różnica, że wtedy zabijał rak, serce etc a teraz są to „choroby współistniejące”. Od zimy nie unikam kontaktów z ludźmi, nie bawię się w maseczki czy rękawiczki -a odporność po licznych „terapiach” mam jedynie teoretyczna i jakoś żyję!

Z kraju