Zmieniała pas ruchu, zaczepiła o autobus. Pasażerowie poupadali na podłogę (zdjęcia)

Zmieniając pas ruchu uderzyła w autobus komunikacji miejskiej. W wyniku tego kierowca zaczął gwałtownie hamować, a część pasażerów poupadała na podłogę. Dwoje trafiło pod opiekę ratowników.

Do zdarzenia doszło we wtorek około godziny 12:30 na Al. Racławickich. W rejonie skrzyżowania z ul. Głowackiego samochód osobowy zderzył się z autobusem. Na miejscu interweniowały zespoły ratownictwa medycznego i policja.

Jak wstępnie ustalono, oba pojazdy poruszały się w kierunku centrum. Kierująca fiatem kobieta zmieniając pas ruchu z lewego na prawy nie zachowała ostrożności, w wyniku czego zaczepiła o jadący tuż obok autobus komunikacji miejskiej linii nr 57.

Kierowca autobusu widząc co się dzieje zaczął gwałtownie hamować. W wyniku tego część pasażerów poupadała na podłogę. Dwoje z nich trafiło pod opiekę ratowników medycznych. Na szczęście zakończyło się na niegroźnych potłuczeniach ciała.

Na miejscu pracują policjanci, którzy ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia. Występują niewielkie utrudnienia w ruchu.

(fot. lublin112)

Zobacz również

25 komentarzy

 1. Trzeba się zawsze trzymac

 2. Ciekawe co na to Ja?

  • Winny jest oczywiście kierowca autobusu. Nie trzeba było hamować! A biedna pani kierująca powinna trafić pod opiekę psychologa.

 3. Znowu kierująca. Nie wie po co są lusterka. Pewnie tłumaczyła że to nie jej wina bo autobus wyskoczył znienacka. A ona włączyła kierunkowskaz wiec dlaczego jej nie wpuścił cham jeden szowinista bez kultury.

 4. Pytanie jak ta patriarchalna *** kierowca autobusu mógł jej nie zjechać? Przecież kobiety są lepszymi kierowcami od facetów i samo to powinno wystarczyć.
  A tak na poważnie dlaczego nie zabiera się z urzędu prawa jazdy i nie kieruje na badania osoby które nie widzą 13 metrowego autobusu? Dla tej baby jazda na farta się skończyła-na szczęście wszyscy żyją bo trafiła na większego.

 5. *** nie kierowca. Myślę, że go zwolnią z komunikacji miejskiej ! Czy wbiegł mu pijany pieszy, dziecko czy jakiś zwierzak pod autobus, że musiał gwałtownie hamować, narażając zdrowie i życie często starszych pasażerów ? Pasażerowie by nawet nie poczuli jak by zepchnął osobówkę. W takich sytuacjach jak ktoś mu zajedzie drogę się nie hamuje !!!

  • Może kierowca myślał, że w pandzie siedzi pietrek… A upośledzonych się nie taranuje.

  • Lecz się pajacu na nogi…. Bo na głowę to już w twoim przypadku nie ma sensu

  • A ty kierując osobówka nie hamujesz w podobnych sytuacjach? Zwykły ludzki odruch. Widzisz niebezpieczeństwo to hamujesz niezależnie czy to autobus czy osobówka. Niby jest takie zalecenie wśród kierowców „dużych” że lepiej nie hamować i taranować ale jednak czynnik ludzki bierze górę.

 6. z Abramowic wyszedłeś na przepustkę? dlaczego? Pietrek dlaczego?

  • Jak kiedyś zęby wybijesz w autobusie jak stanie w miejscu, patrząc oczywiście na smartfona, to zmienisz zdanie. Bo ,,mu ktoś zajedzie drogę”…

 7. Kierowca autobusu zorientowal sie ze walna w pande bez patrzenia w lusterka dla tego dal po hamulcach. Wyjezdzal z zatoki gdzie na przednim zderzaku mial juz fiacika.

 8. Módlmy sie za istoty „rozumne inaczej” poruszające sie samochodami po naszym pięknym mieście. MODLITWA NIE ZASZKODZI, A MOŻE POMOŻE !!! Jest takie stare powiedzenie ” Wpuść cha…. ma do biura to atrament wypije. ( Daj ” czubkowi ” Prawo Jazdy to bałaganu narobi ) Winę ustali Policja – w zależności od „znajomości”.

 9. Mała Panda pokonała wielkiego Mercedesa??? Nie ma jeszcze rozstrzygnięcia policji . Może to autobus zmieniał pas ruchu w myśl zasady duży może więcej ??

 10. Jak to jest, że kierujący tymi najmniejszymi autami jeżdżą najgorzej? Największe problemy z parkowaniem też mają kierujący tymi małymi pierdzikółkami

 11. Jak nic wywalił wyjeżdżając z przystanku. Oni tak to robią: najpierw prawe lusterko, o biegnie ktoś ciap drzwi przed nosem, lewe lusterko, ruszamy, w połowie wyjeżdżania, kierunkowskaz…. a tu zonk, panda była pod nosem…

 12. Zapomnieli podać najważniejsze ,czy kierowcy byli trzeźwi 🙂

 13. Ile w Was nienawiści.
  Po co więc korzystacie z MPK… 🤣🤣🤣🤣🤣🤣
  A Panience z czerwonego autka życzę więcej rozwagi w mieście Lublin. LLE.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.968zł -0.88%
  • GBP 4.9223zł 0.02%
  • EUR 4.4202zł -0.68%
  • CHF 4.1401zł -0.53%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online