690 680 960

Kicia Kocia odwiedziła małych pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie (zdjęcia)

Wyjątkowy gość nie mógł wejść do środka, jednak mali pacjenci i tak byli zachwyceni. Dzieci otrzymały również prezenty, które mają choć trochę umilić im pobyt w szpitalu.

W sobotę małych pacjentów z Oddziału Hematologii, Onkologii i Transplantologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie odwiedził niecodzienny gość. Przybyła do nich bohaterka popularnej książki dla dzieci Kicia Kocia. Towarzyszyła jej również animatorka.

Ze względu na panujący reżim sanitarny, goście nie mogli wejść do placówki, jednak nie stanowiło to problemu, aby zorganizować wspólną zabawę. Dodatkowo maluchy otrzymali książeczki, maskotki, kolorowanki oraz wycinanki. W ten sposób chciano choć trochę umilić im pobyt w szpitalu.

Wydarzenie odbyło się z inicjatywy SKENDE i IKEA. To kolejna akcja, jaką centrum handlowe zrealizowało z myślą o małych pacjentach. Wcześniej, przez dwa miesiące dostarczało obiady dla rodziców dzieci przebywających na Oddziale Hematologii, Onkologii i Transplantologii Dziecięcej USD, aby w tym trudnym czasie mogli oni zostać w szpitalu ze swoimi pociechami. Zapowiedziano również, że to nie ostatnie tego typu spotkanie.

(fot. materiały SKENDE/nadesłane)

2 komentarze

  1. Fajna ta akcja. Ale wysoka ta kicia-kocia. Pewnie w kosza niezle gra.

Kursy walut

  • USD 4.4911zł -0.34%
  • GBP 5.4564zł 0.76%
  • EUR 4.6892zł 0.45%
  • CHF 4.758zł 0.34%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin
Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej