Kibice żużla dojadą na stadion bezpłatnym autobusem. Wyznaczono też 1800 miejsc parkingowych

Parkingi, które pomieszczą łącznie 1800 pojazdów przygotowali organizatorzy niedzielnego meczu żużlowego w Lublinie. Kibiców z parkingu dowiozą pod stadion bezpłatne autobusy.

W Lublinie trwają intensywne przygotowania do inauguracji PGE Ekstraligi żużlowej. Speed Car Motor Lublin po 24 latach przerwy powraca do najwyższej klasy rozgrywkowej w kraju. Niedzielny mecz, w którym lubelskie koziołki podejmą MRGarden GKM Grudziądz, rozpocznie się o godz. 19. Wiadomo już, że gospodarze wystąpią w składzie: Mikkel Michelsen, Paweł Miesiąc, Robert Lambert, Dawid Lampart, Andreas Jonsson, Wiktor Trofimow oraz Wiktor Lampart. Z kolei skład gości to: Antonio Lindbaeck, Kenneth Bjerre, Krzysztof Buczkowski, Artem Łaguta, Przemysław Pawlicki, Patryk Rolnicki, Marcin Turowski.

Z uwagi na przebudowę al. Zygmuntowskich, tym razem nie będzie możliwości zorganizowania na ulicy parkingu dla kibiców. Dlatego też wyznaczono 1000 miejsc parkingowych przy Arenie Lublin, 500 na parkingach przy ul. Rusałka, ul. Boczna Rusałki, ul.Bulwarowej, ul. Miłej oraz ul. Zamojskiej a także kolejne 300 miejsc przy targu Pod Zamkiem przy al. Unii Lubelskiej. Po zaparkowaniu pojazdu przy Arenie, będzie można wsiąść do bezpłatnego autobusu, który dowiezie pod stadion żużlowy.

– Linia ŻUŻEL będzie odjeżdżać z przystanku Arena Lublin NŻ 02 w godz.16:00 – 18:38 i pojedzie trasą: Lubelskiego Lipca 80 – al. Piłsudskiego – Narutowicza – Muzyczna – Lubelskiego Lipca 80. Dla kibiców dojeżdżających na mecz zostanie ustawiony tymczasowy przystanek na al. Piłsudskiego przy Stacji Paliw Orlen. Linia będzie realizowana przez niskopodłogowe autobusy przegubowe. Dodatkowo, po zakończeniu meczu, ok. godz. 21:00 na tymczasowy przystanek na al. Piłsudskiego przy Stacji Paliw Orlen, zostaną podstawione autobusy przegubowe, które odwiozą kibiców na parking przy Arenie Lublin – wyjaśnia Anna Zalewska z Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie.

Wprowadzenie czasowej organizacji ruchu wokół stadionu nastąpi już o godzinie 16:00. Wejścia dla kibiców zostaną otwarte o godzinie 17:00 a planowane zakończenie imprezy nastąpi około godziny 21:00-21:30. Wiadomo, że spotkanie odbędzie się przy pełnych trybunach. Zainteresowanie biletami było tak duże, że serwery nie wytrzymały obciążenia i w końcu padły. Jest jednak jeszcze nadzieja dla tych, którzy nie zdołali zakupić wejściówek. Istnieje bowiem szansa, że jeżeli służby zezwolą na wejście na stadion większej liczby kibiców, pula biletów trafi do sprzedaży. Mecz będzie też transmitowany przez nSport+.

 

(fot. nadesłane)

Zobacz również

4 komentarze

 1. Nie da się zaparkować pod samą bramą stadionu? To przyjedzie ktoś?

 2. raczej bez A. Łaguty

  Artem Łaguta to może wystąpić na trybunach razem ze swoim bratem jako kibic.
  Bo ze złamanym obojczykiem raczej będzie problem aby wystąpić w zawodach.

 3. może jeszcze darmowy catering

  Skrzyżowanie Stadionowa / Lubelskiego Lipca ’80 (przystanek Arena Lublin 02) – Piłsudskiego – Stacja Paliw Orlen.
  To jest ok… 1 KILOMETR = 1000 METRÓW !!!
  Czy w autobusach będą podawane gorące dania?
  O toalecie i video nie wspomnę 🙂
  Aby było ciekawiej…
  Parking przy targu Pod Zamkiem przy al. Unii Lubelskiej jest bardziej oddalony od stadionu żużlowego niż wspomniana powyżej trasa obsługiwana przez bezpłatne autobusy.
  Dodatkowo trzeba wiedzieć jak obejść plac budowy w pobliżu ronda przy Gali.
  Jednym słowem gratulacje za pomysł i darmowy przejazd na trasie, którą bez problemu można pokonać spacerkiem.

 4. Parking pod targiem na Al. Unii Lubelskiej będzie bezpłatny?

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

WeFilm – Lubelskie Dni Filmu
Wielki finał piłkarskiego Turnieju Wolności w województwie lubelskim
„Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
Kazimierskie Święta Sąsiada
Trwają zapisy do CITY TRAIL!