Środa, 29 maja 202429/05/2024
690 680 960
690 680 960

Kasowniki z biało-czarną flagą Polski. Pasażerowie interweniują

Są nowoczesne, wielofunkcyjne a przede wszystkim łatwe w obsłudze. Jednak pasażerowie dostrzegli w nich niedoskonałość.

Zamontowane wraz z wprowadzeniem w lubelskiej komunikacji miejskiej karcie biletu elektronicznego kasowniki przyniosły pasażerom wiele udogodnień. Ci, którzy korzystają z biletów okresowych, zbliżając kartę mogą np. sprawdzić, kiedy kończy się jego ważność czy też aktywować bilet kupiony przez internet. Są także przystosowane do możliwości kasowania biletów elektronicznych. Lubelski ZTM wprowadził ich kodowanie na karcie biletów jednorazowych. Wtedy zbliżając kartę do kasownika oraz po wciśnięciu przycisku następuje skasowanie biletu.

Jednak nasi Czytelnicy zauważyli jedną niedoskonałość, która widnieje na wyświetlaczu. Mianowicie ze względu na to, że kasowniki są przystosowane także dla obcokrajowców, zmiana języka następuje po dotknięciu na odpowiednią flagę kraju. I tutaj czytelnicy dostrzegli, że polska flaga jest w kolorach szarości. Okazuje się jednak, że nie jest to błąd oprogramowania czy też wada urządzeń, tylko w ten sposób pokazują one aktywną funkcję.

Kasowniki wybraną przez pasażera funkcję oznaczają w odcieniach szarości. -W przypadku kiedy język polski jest językiem wybranym to flaga polska staje się szara jako nieaktywna. Chcąc zmienić język na j. angielski, naciskamy na aktywną kolorową flagę angielską – wyjaśniała nam Justyna Góźdź z ZTM-u.

Jednak żeby nie było podobnych problemów, funkcja ta zostanie przeanalizowana. – W naszej opinii jest to najbardziej intuicyjne i uniwersalne oznaczenie przycisków. Niemniej jednak, oczywiście przeanalizujemy możliwość wprowadzenia ewentualnej zmiany w kolorystyce przycisków służących do zmiany języka, tak aby ich wybór nie budził żadnych wątpliwości- dodaje Justyna Góźdź.

(fot. lublin112)
2014-10-01 21:35:01

13 komentarzy

 1. Może chodzi o to że polski jest aktywny? Po przełączeniu się na angielski polski będzie kolorowy a angielski biało czarny co? nikt nie sprawdził a pisze głupoty.

  • A szanowny Czytelnik doczytał do końca materiał :)?

  • Kasowniki wybraną przez pasażera funkcję oznaczają w odcieniach szarości. -W przypadku kiedy język polski jest językiem wybranym to flaga polska staje się szara jako nieaktywna. Chcąc zmienić język na j. angielski, naciskamy na aktywną kolorową flagę angielską – wyjaśniała nam Justyna Góźdź z ZTM-u.

   • mgr. Ćwierć - Cipkiewicz

    Myślę, że osiągniecie zmiany funkcji części oprogramowania kasowników na szczeblu
    ZTM, będzie zbyt trudne.
    Dużo łatwiej będzie zmienić stosowny punkt Konstytucji RP dotyczący barw naszej flagi narodowej.

   • przepisałeś i co?

   • strasznie niezrozumialy jest dla mnie ten artykul, jedno zdanie wyklucza drugie 🙂

 2. Normalnie temat dnia! Afera straszna! A w Panoramie Lubelskiej tez bylo?

 3. Proponuje jeszcze wprowadzic Hebrajski.Ksiadz w naszej parafi mowil że dla naszego kolka zmiany tajemnic bedzie to odpowiedni jezyk.Nawet u ojcadyrektora bedzie interweniowal.

 4. Jak durne społeczeństwo, to większych problemów nie chce mieć.
  Czepiają się literówek w artykułach,.. wg. niektórych czas kolizji się nie zgadza z ich budzikami… inni chcieliby mieć drogę hamowania mierzoną suwmiarką…
  A już nieodżałowanej (przez wielu) pamięci towarzysz Ilicz Lenin wyartykułował twierdzenie, że jeszcze się taki nie urodził żeby wszystkim dogodził.

 5. jak zwykle durne polaczki maja ze wszystkim problem i przypier… sie do byle bzdury a jak na Usek okrada jawnie z miliardow złotych to zaden/zadna ryja nie otworzy:) Ot mentalnosc narodu

 6. Lepiej gdyby aktywny język był w kolorze, a nie w szarości.

Wiadomości z info112