Wtorek, 18 czerwca 202418/06/2024
690 680 960
690 680 960

Karetki pogotowia przy Dworcu Lublin, w środku ratownicy udzielający pomocy. Kolejny dzień zmagań w X Regionalnych Mistrzostwach w Ratownictwie Medycznym (zdjęcia)

W Lublinie trwają Regionalne Mistrzostwa w Ratownictwie Medycznym z udziałem ratowników medycznych z całego kraju. Dzisiaj ratowników można było spotkać na terenie Dworca Lublin w konkurencji „Shake Your Body”.

W dniach 22-24 maja 2024 roku w Lublinie odbywają się X Regionalne Mistrzostw w Ratownictwie Medycznym Lublin 2024, zorganizowanych przez Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe SP ZOZ w Lublinie. To nie tylko emocjonujące zawody pełne rywalizacji, ale także eliminacje do Mistrzostw Polski w ratownictwie medycznym.

W trakcie wydarzenia zaplanowano cykl konkurencji medycznych w warunkach przypominających autentyczne sytuacje zagrożenia życia, z jakimi członkowie zespołów ratownictwa medycznego spotykają się na co dzień. Rozegrane zostaną symulowane zdarzenia, w których udział weźmie aż 36 zespołów ratownictwa medycznego z całej Polski: z Krakowa, Kielc, Gdańska, Gdyni, Jeleniej Góry, Szczecina, Białegostoku, Wrocławia, Siedlec, Legnicy, Chełma, Tarnowa, Żywca, Sanoka, Łomży, Legionowa, Ostrołęki, Zamościa, Opola, Sosnowca, Rzeszowa, Bochni, oraz Bielska Białej. W Mistrzostwach weźmie udział również zespół z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego Nr 4 w Lublinie oraz 2 zespoły z Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Lublinie.

Konkurencje są organizowane między innymi: w ścisłym centrum Lublina w Centrum Spotkania Kultur, przy współpracy z Lubelskim Dworcem Metropolitalnym, Uniwersytetem Medycznym, Dyspozytornią Medyczną, 2 Lubelską Brygadą Obrony Terytorialnej a także Muzeum Wsi Lubelskiej.

Dzisiaj zmagania ratowników odbywały się m.in. na terenie Dworca Lublin. Wydarzenie objęte zostało patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego, Wojewody Lubelskiego oraz Prezydenta Miasta Lublina. Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji.

Autor: redakcja

Jeden komentarz

  1. Podobno hipotetyczny scenariusz zakładał zmasowany atak szczurów na pasażerów przebywających na terenie Międzygalaktycznego Dworca Metropolitalnego. Powtarzam, czysto hipotetyczny scenariusz.

Dodaj komentarz