Wtorek, 18 czerwca 202418/06/2024
690 680 960
690 680 960

Kapliczka została zdewastowana, a następnie podpalona. Wciąż trwają poszukiwania sprawcy tego czynu (zdjęcia)

Kilkukrotnie nieznany sprawca dewastował znajdującą się w lesie Dąbrowa drewnianą kapliczkę. Opiekujące się nią osoby za każdym razem ją odnawiały. W końcu kapliczkę podpalono. Policjanci teraz szukają sprawcy.

49 komentarzy

 1. Nie było by problemu gdyby takie kapliczki, wszyscy zainteresowani stawiali na własnych terenach ,polach czy podworkach a nie w tzw.przestrzeni publicznej ,tak samo jak wszelkie obrzedy religijne powinny się odbywać w miejscach do tego przeznaczonych czyli świątyniach .a nie na ulicach ,czy w telewizji państwowej ,państwa które określa sie jako neutralne światopogladowo .Na szczescie za 20-30 lat nikt się takimi „problemami ” nie bedzie przejmowal ,bo kapliczki sie porozpadają i nikt ich naprawiał nie będzie a koscioły będą swiecić pustkami ,bo naiwnych ubywa z roku na rok w dość szybkim tempie

  • Lewaku, choćbyś się wściekł to i tak będzie jak w tradycji polskiej od stuleci. Nie ty będziesz naszemu Narodowi wyznaczał co i jak. Już twoi dziadkowie i rodzice próbowali.

   • Smutne jest to, że więcej niż takie lewaki Kościołowi szkodzą sami księża. Ostatnia wypowiedź Rydzyka, albo ta sprawa z ponownym ślubem Kurskiego – ludzie na to patrzą, a nie na jakichś tęczowych przebierańców.

  • Antyteizm to też światopogląd. Przestań więc pisać komentarze, a mów swoje zdanie jedynie u siebie w domu. Znaczy ja Ci nie zabraniam. Według mnie każdy może wyrażać swoje poglądy. Po prostu straszny hipokryta z ciebie wyłazi kiedy robis to samo, czego innym zabraniasz.

 2. Niech by spalił Korana czy Torę, czy jakiś portret czarnoskórego, skoro mamy taką tolerancję. Czemu kozakuje tylko przeciwko chrześcijaństwu? Przecież, inne wyznania też nie wspierają rzeczy, o które „walczą” ci „poszukiwacze sprawiedliwości”.

 3. Cóż, Polakom nie podobają się symbole kojarzone z propedofilskimi środowiskami.

 4. A co z foto pułapką?

 5. Sobowtór Rydzyka

  Że ktoś zdewastował? No zdewastował. A kto nie ma pokus?

 6. Królowa buspasów

  To zwykły esteta był. Chciał się pozbyć paskudztwa. Amen.

 7. nie rozumiem skąd tyle jadu w komentarzach… równie dobrze to mogła być ławka albo czyjś dom. też bilibyście brawo?

  • Zauważyłem jedną prawidłowość. Jad wylewa się na tych co są przeciwni jakimś kapliczkom, bożkom, figurkom, posążkom itd. Katolicy…