Pomoc dla schroniska dla zwierząt płynie szerokim strumieniem. Jedna zbiórka się zakończyła, trwa kolejna

W poniedziałek do puławskiego schroniska dla zwierząt dostarczono zebrane wśród mieszkańców ponad 260 kg karmy. Obecnie trwa kolejna tego typu akcja, której celem jest pomoc dla prawie 100 psów i około 30 kotów.

W Puławach podsumowana została zbiórka karmy dla bezdomnych zwierząt. Akcja została zainicjowana przez Central Park Puławy oraz Bistro u Kucharek. Pomysł pojawił pod koniec października i od razu przystąpiono do działania. Wydrukowane zostały plakaty informujące o zbiórce, do działań włączyły się też m.in. szkoły i taksówkarze.

Łącznie udało się zebrać blisko ćwierć tony karmy, dokładnie jest to 268 kg i 73 g. Produkty zostały w poniedziałek przekazane na rzecz puławskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt. Jak wskazują urzędnicy, w obecnym pandemicznym okresie jest to nieoceniona pomoc dla tej instytucji.

Nie jest to jedyna akcja na rzecz puławskiego schroniska. Podobne działania prowadzi Szkoła Podstawowa w Miłocinie i miejscowy Klub Wolontariusza. W tym przypadku zbierane są koce, zabawki dla zwierząt, smycze i oczywiście karma. W tym ostatnim przypadku zaapelowano, aby nie były to produkty marek dedykowanych dużym supermarketom, gdyż zdarza się, że organizmy zwierząt źle znoszą ten pokarm. Zbiórka trwa do 11 grudnia i włączyć się do niej może każdy chętny.

(fot. UM Puławy)

Zobacz również

7 komentarzy

 1. W obecnej sytuacji powinno się te zwierzęta uśpić, a pieniądze marnowane na ich utrzymanie przeznaczyć na walkę z pandemią. A dla tych ludzi z „misją” też by się znalazła jakaś pożyteczna praca np w DPSach.

  • Nie ma obowiązku dawać, nikomu nic do tego na co przeciętny człowiek wydaje swoje pieniądze. Daj ludziom żyć tak jak chcą.

  • Takich ludzi, a raczej poludzi jak ty powinno się usypiać

 2. Psychopata z *** z Puław nadal działa.

 3. za karmienie tym gownem powinna byc kara

  • To producenci powinni być ukarani. Ludzie to kupujący nie muszą posiadać zwierząt, wiec i mogą nie wiedzieć, że to byle co.

 4. Patrząc po zdjęciach to sama kiepskiej jakości karma.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7349zł 0.44%
  • GBP 5.2617zł 0.47%
  • EUR 4.5306zł 0.62%
  • CHF 4.1601zł 0.58%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Przestrzenie Teatru na scenie Muszli Koncertowej i w Wirydarzu Centrum Kultury
  Małe Inne Brzmienia już za dwa tygodnie
  Jarmark Lubelski zaprasza na starcie serów polskich i włoskich
  Spotkanie pokoleń upamiętniające 77 rocznicę pobytu i walk 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK w ramach akcji „Burza” na Lubelszczyźnie
  Food trucki przyjadą do Świdnika