690 680 960

Już w najbliższy piątek będzie można zobaczyć jak wygląda miodobranie (zdjęcia)

Efekty pracy niemal 200 tys. pszczół będzie można zobaczyć w najbliższy piątek, podczas niecodziennej transmisji online. Relacja na żywo rozpocznie się o godz. 12.00.

Ule wzbogacają krajobraz wielu europejskich miast, takich jak Paryż czy Londyn. Stoją na dachach uniwersytetów, hoteli, biurowców czy sal koncertowych. Nie inaczej jest w Lublinie.

Na dachu galerii handlowej VIVO! Lublin znajdują się cztery ule, którymi opiekuje się mistrz pszczelarski, pan Krzysztof Kukawski. 17 lipca odbędzie się tu pierwsze w tym roku miodobranie.

Nad produkcją miodu pracuje niemal 200 tys. pszczół. Pasieka na stałe wpisała się w lokalny ekosystem, wprowadzając przy tym harmonię między naturą, a miejską architekturą. Pszczoły gwarantują nie tylko bioróżnorodność, ale też zapewniają prawidłowe funkcjonowanie środowiska, a przede wszystkim pyszny i zdrowy miód.

W najbliższy piątek na tarasie widokowym galerii odbędzie się miodobranie w formie online. Wszystko to w związku z niepewną sytuacją epidemiologiczną w kraju oraz w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo klientów. Podczas transmisji na żywo, która rozpocznie się na Facebooku o godz. 12.00 (na profilu VIVO! Lublin), będzie można zobaczyć proces produkcji złotego specjału oraz wysłuchać ekologicznych ciekawostek o życiu pszczół.

Miodobranie poprowadzi Pan Krzysztof Kukawski, opiekun VIVO! Pasieki. Udział w wydarzeniu będzie świetną lekcją ekologii dla najmłodszych, przeprowadzoną w wyjątkowych warunkach. Wszystko to bez wychodzenia z domu.

(fot. nadesłane VIVO! Lublin)

Komentarze wyłączone

Kursy walut

  • USD 4.3247zł -0.12%
  • GBP 5.3302zł 0.11%
  • EUR 4.685zł 0.07%
  • CHF 4.7012zł -0.41%

Polub nas