To już jutro – Wyjątkowy kiermasz produktów regionalnych w lubelskim skansenie NASZ PATRONAT

W niedzielę w Muzeum Wsi Lubelskiej odbędzie się jedyny w swoim rodzaju kiermasz produktów regionalnych z naszego województwa. Każdy z gości będzie miał okazję skosztować produktów tradycyjnych a także wziąć udział w licznych atrakcjach.

Nie masz pomysłu na niedzielę? Chcesz ten dzień spędzić ciekawie a przy okazji skosztować doskonałych regionalnych produktów z których słynie nasz region? Do tego przeżyć niesamowite wrażenia czy też zaopatrzyć się w produkty na święta? Mamy dla Ciebie doskonałą propozycję. W Muzeum Wsi Lubelskiej odbędzie się wyjątkowy Kiermasz Wielkanocny. Dlaczego wyjątkowy? Gdyż oprócz oferty lokalnych wystawców będzie można spróbować każdego z produktów jakie będą oni proponować klientom.

Co więcej organizatorzy przygotowali także moc atrakcji z myślą o całych rodzinach. Dla dzieci niezapomniane przeżycia zapewni m.in. byk rodeo, na którym będą mogli poczuć się jak kowboje na dzikim zachodzie. Z kolei dla osób trochę starszych – wirtualna rzeczywistość. Dzięki specjalnym okularom, będzie można zwiedzać ciekawe miejsca naszego regionu a ci o silnych nerwach spróbują swoich sił np. podczas przejażdżki kolejką górską.

Dla smakoszy wyjątkowego lubelskiego produktu z którego słynie Lubelszczyzna, czyli cebularza, przygotowano niespodziankę. Mianowicie będzie go można skosztować prosto z pieca. Specjalnie do tego celu na miejsce przyjedzie mobilny piec w którym cebularze będą pieczone i od razu podawane gościom. Kiermasz połączony będzie z także z prezentacją projektu „Tradycyjne i lokalne produkty powiatu lubelskiego w „sieci”. Specjalnie w tym celu powstała strona internetowa, gdzie zostaną zawarte szczegółowe informacje na temat produktów lokalnych. Jej prezentacja odbędzie się właśnie podczas kiermaszu.

Celem organizacji Kiermaszu jest promocja produktów tradycyjnych i regionalnych, a przede wszystkim przedstawienie potencjału lokalnych producentów z terenu Powiatu Lubelskiego. Podczas wydarzenia firmy, indywidualni producenci i Koła Gospodyń Wiejskich, będą prezentować swoje produkty, częstować nas nimi i proponować zakup pysznych regionalnych wyrobów, których nie znajdziemy w sklepach.

Specjalnie z tej okazji, opłata za wejście do Muzeum Wsi Lubelskiej będzie wynosiła tylko 6 zł. O szczegółach i dodatkowych atrakcjach będziemy jeszcze informować.

Portal lublin112.pl jest partnerem medialnym kiermaszu.

(fot. lublin112)
2015-03-28 20:35:25

Komentarze wyłączone

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dożynki w mieście, czyli Dożynkowe Jarmarki Lubelskie
Startuje Lubelski Festiwal Nauki. Będzie specjalny pokaz na placu Litewskim oraz Piknik Naukowy
Na zamku lubelskim i zamkowych błoniach odbędzie się weekend z archeologią
Jarmark Firlejowski, czyli dawne dworskie i rycerskie tradycje z czasów świetności magnackiego rodu
Malownicza Wąwolnica: Gwiazdą wydarzenia będzie Izabela Trojanowska