Środa, 29 maja 202429/05/2024
690 680 960
690 680 960

Od jutra duże zmiany na lubelskim dworcu PKP. Wszystko z powodu przebudowy

Pod koniec listopada ruszyła przebudowa peronów na dworcu PKP w Lublinie. Ma to związek z prowadzoną modernizacją linii kolejowej nr 7 Lublin – Warszawa. O ile początkowo pasażerowie nie odczuwali z tego powodu większych utrudnień, od czwartku znacznie się to zmieni.

Od 1 marca pasażerowie pociągów jadących do Portu Lotniczego Lublin będą musieli korzystać z nowego tymczasowego peronu nr 4 przy torze 111. Od 11 marca, z tego miejsca będzie odprawiana również większość pociągów jadących w i z kierunku Chełma. Wszystko dlatego, że nastąpi zamknięcie przejścia podziemnego, co skutkuje zmianą dojścia do peronów 2 i 4.

Aby dojść do pociągów odjeżdżających z peronu 4, pasażerowie będą musieli pokonać o wiele dłuższą drogę. Z dworca trzeba będzie przejść przez ul. Pocztową, dalej przejściem pod wiaduktem kolejowym przy ul. Kunickiego, następnie schodami w górę. Dla osób dojeżdżających na dworzec komunikacją miejską, o wiele bardziej korzystne będzie korzystanie z przystanku zlokalizowanego tuż za wiaduktem na ul. Kunickiego.

W związku z dużymi zmianami i wymaganym czasem przejścia do tymczasowego peronu, co może zająć nawet 15 minut, zostanie zmieniony rozkład jazdy pociągów pozwalający na ich skomunikowanie na stacji Lublin. Szczegółowy rozkład jazdy pociągów będzie można sprawdzić w wyszukiwarce połączeń kolejowych oraz na tablicach informacyjnych na stacjach i przystankach.

Wraz z początkiem marca rozpocznie się także kolejny etap przebudowy linii kolejowej Lublin – Kraśnik. Oprócz modernizacji torów, wyremontowane zostaną perony na przystankach: Krężnica Jara, Majdan, Niedrzwica Kościelna, Leśniczówka, Wilkołaz Wieś i Pułankowice. W związku z tym pasażerowie pociągów Przewozów Regionalnych relacji Lublin – Szastarka – Lublin, dojadą tylko do przystanku Lublin Zemborzyce, gdzie aby kontynuować podróż, będą musieli przesiąść się do autobusu.

Pasażerowie pociągów PKP Intercity kursujących w kierunku Rzeszowa, będą korzystać z komunikacji zastępczej na całej długości trasy. Autobusy zastępujące pociągi do Rzeszowa zatrzymają się na przystankach w Kraśniku, Zaklikowie, Stalowej Woli, Tarnobrzegu, Nowej Dębie i Kolbuszowej.

61

(fot. lublin112, nadesłane)
2018-02-28 19:17:30

3 komentarze

  1. „(…) co skutkuje zmianą dojścia do peronów 2 i 4.(…)
    peronów 2 i 3 raczej.

    Wiem, czepiam się 😉

  2. Peronu 3-go juz nie ma matoły

Wiadomości z info112