Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Julka urodziła się jako skrajny wcześniak, jej życie to ciągła walka. Trwa zbiórka funduszy na wózek i rehabilitację dziecka

Na prośbę rodziców chorej Julki zamieszczamy apel o pomoc w zbiórce funduszy dla dziecka. Pomimo wszystkich schorzeń, które dotknęły dziewczynkę, jest ona wesołym i pogodnym dzieckiem.

Julia urodziła się jako skrajny wcześniak z wagą 600 gramów w 25 tygodniu ciąży. Powodem przedwczesnego porodu było odklejenie się łożyska. Od samego początku lekarze musieli walczyć o życie Julii.

Pierwsze diagnozy były bardzo złe. Dziewczynka dostała 1 pkt w skali Apgar. Długo oddychał za nią respirator. Miała wielokrotnie zapalenie płuc. Było podejrzenie łamliwością kości, na szczęście ta diagnoza okazała się nieprawdą. Zanim trafiła do swojego domu spędziła 6 miesięcy w szpitalu.

Długo była podopieczną Lubelskiego Hospicjum Małego Księcia. Ma porażenie mózgowe dziecięce oraz wodogłowie pokrwotoczne – założone dwie zastawki komorowo-otrzewnowe. W październiku skończy 9 lat i mimo swojego wieku nie chodzi, nie siedzi sama oraz nie mówi. Chodzi do specjalnego przedszkola, a od września zacznie się szkoła.

To mała wojowniczka, która bardzo dużo przeszła, ale mimo wszystko jest wesołym i pogodnym dzieckiem, które wszystko rozumie. Wymaga stałej opieki oraz systematycznej rehabilitacji. Mama dziecka pracuje, zaś tata zrezygnował z pracy, aby opiekować się córką. Obecnie rodzice zbierają fundusze na nowy wózek dla Julki – ze starego wózka już wyrosła, a nowy kosztuje 15 000 zł oraz na rehabilitację dziecka.

Jeśli macie ochotę poznać historię Julki to zapraszamy na bloga https://julianataliamania.wordpress.com/
Link do zbiórki pieniędzy – https://zrzutka.pl/x76pcz

(fot. nadesłane)

4 komentarze

  1. taka prawda!!!!!!....

    a prezydent zamiast na chore dzieci dal 2 mliardy na kłamców z TVPiS !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Z kraju