Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Jezioro Białe. Rzucił butelką po alkoholu w kampera, uszkodził pokrywę silnika

Policjanci z Lublina zatrzymali w Okunice mężczyznę, który rzucił butelką po alkoholu w kampera, uszkadzając w nim pokrywę silnika. Mieszkaniec powiatu łukowskiego usłyszał już zarzut, wkrótce za swój czyn odpowie przed sądem.

Funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji w Lublinie, którzy pełnią służbę w Okunince nad Jeziorem Białym, zostali skierowani przez dyżurnego włodawskiej komendy do jednego z ośrodków wypoczynkowych.

Mundurowi mieli zgłoszenie, z którego wynikało, że grupa młodych pod wpływem alkoholu głośno się zachowywała, a dodatkowo jeden z mężczyzn rzucił pustą butelką po alkoholu i uszkodził pokrywę silnika w zaparkowanym kamperze. Wypoczywająca w Okunince rodzina z Podkarpacia straty oszacowała na tysiąc złotych.

Sprawca zniszczenia mienia szybko został zatrzymany. 28-latek z powiatu łukowskiego usłyszał już zarzut. Na poczet grożących mu kar zabezpieczono od niego tysiąc złotych i po wykonaniu czynności procesowych został zwolniony. Za ten czyn zgodnie z kodeksem karnym grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. pixabay.com)

17 komentarzy

  1. Patole i bydło. Niedawno o tym wspominałem i ciągle to się potwierdza.