Środa, 28 lutego 202428/02/2024
690 680 960
690 680 960

Jeździł po stacjach paliw, tankował i nie płacił. Ukradł ponad 2 tys. l oleju napędowego

Wypożyczył busa, do środka wstawił zbiorniki, z innego auta ukradł tablice rejestracyjne i ruszył na objazd po stacjach paliw. Zrobił to już po raz kolejny i znów wpadł.

W ostatnim czasie policjanci zaczęli otrzymywać sygnały o kierowcy busa, który na różnych stacjach paliw dokonywał kradzieży paliwa. Do tego typu sytuacji doszło m.in. w Lublinie, Markuszowie czy też Rykach. Co więcej, podawane przez pracowników stacji numery rejestracyjne, jakie znajdowały się na pojeździe, należały do innego auta.

Sprawą zajęli się kryminalni z komendy w Rykach. Ustalili, że za wszystkim stoi 56-letni mieszkaniec Lublina. W ciągu jednego dnia najpierw dokonał na terenie województwa mazowieckiego kradzieży tablic rejestracyjnych, a następnie założył je do wynajętego z lubelskiej wypożyczalni busa.

Następnie ruszył na objazd po stacjach paliw. Łącznie do zbiorników zatankował ponad 2 tysięcy litrów oleju napędowego. Wartość skradzionego paliwa oszacowano na kwotę ponad 13 tysięcy złotych. Mężczyzna usłyszał już zarzuty, przyznał się do winy. Z uwagi, iż był już karany za tego typu przestępstwa, odpowie w warunkach recydywy. Grozi mu do 7,5 lat pozbawienia wolności.

(fot. policja)

12 komentarzy

  1. ale idiot przez male i

  2. Tatarus na bank bo gity w takich gustownych dresikach obesz anych kursują tylko czapeczkę białą zgubił

  3. Tyle pracy a on woli gnić w więzieniu.

  4. To prawda że złodzieje są głupi 🙂

  5. Ile to ja razy czytałem, że kierowców stać na samochód, na paliwo, na OC, a biedota jeździ autobusem na gapę, albo zardzewiałym Wigry 3.
    A tu się okazuje, że „samochód” ma 20 lat, OC brak i nawet na bilet parkingowy nie ma.

  6. phi 2k zł to tyle co nic, taki sasin to już jest okrągła kwota i nie łapią

  7. Grzywna bedzie

  8. ostatnio podali ,że Papier toaletowy kradli ….. PIS forever , koryto plus ma się dobrze

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo