Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Jeździł BMW po stacjach i kradł paliwo. Na pojeździe miał skradzione tablice rejestracyjne

Od pewnego czasu policjanci otrzymywali zgłoszenia z terenu powiatu puławskiego dotyczące kradzieży paliwa na stacjach. Jak się okazało, za przestępczym procederem stał 35-latek z Puław.

Puławscy policjanci w ostatnim czasie otrzymywali zgłoszenia dotyczące kradzieży tablic rejestracyjnych z samochodów osobowych. Jednocześnie policjanci odnotowali wzrost liczby kradzieży paliwa na stacjach benzynowych.

Funkcjonariusze stwierdzili, że kradzieży paliwa dokonała ta sama osoba – mężczyzna w wieku około 35 lat poruszający się BMW koloru srebrnego. Sprawa trafiła do Zespołu Dochodzeniowo – Śledczego, gdyż straty wyniosły łącznie ponad 800 złotych.

Na podstawie ustaleń operacyjnych, policjanci ustalili, że za sprawą kradzieży stoi 35-letni mieszkaniec Puław. Mężczyzna został zatrzymany. Jak się okazało mężczyzna wcześniej przygotował pojazd do kradzieży przykręcając skradzione wcześniej tablice rejestracyjne.

Tak przygotowanym pojazdem jechał tankować paliwo, po czym odjeżdżał nie płacąc za nie. Na terenie powiatu puławskiego dokonał kradzieży ponad 160 litrów paliwa z kilku stacji benzynowych w Puławach i Górze Puławskiej. Straty, które spowodował zostały oszacowane na kwotę ponad 800 złotych.

Puławianin usłyszał już zarzuty kradzieży paliwa. Odpowie także za kradzież tablic rejestracyjnych. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. lublin112.pl – ilustracyjne)

5 komentarzy

  1. Plebs nie zhańbi się uczciwą pracą.

  2. ***** *** i ich wyborców

    ByMyWiooooo zobowiązuje!

  3. Pewnie Wojtas a tablice pożyczone od Rudego.
    1.2.3