690 680 960

Jeszcze w tym roku ma powstać chodnik w Wierzchoniowie. Mieszkańcy walczyli o to od lat, zablokowali też drogę

Upór mieszkańców przyniósł oczekiwane przez nich efekty. Jeszcze w tym roku w ich miejscowości zostanie wybudowany chodnik, na który czekają od wielu lat. Chodziło o poprawę bezpieczeństwa pieszych.

Zarząd Dróg Wojewódzkich rozpoczął poszukiwanie firmy, która zbuduje chodnik w miejscowości Wierzchoniów wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 830 Lublin – Bochotnica. Będzie miał on 750 m długości. Zgodnie z wymaganiami, oferty przyjmowane są do 17 listopada zaś miesiąc później, gdyż 18 grudnia prace mają być już zakończone. Na ten cel zarezerwowano ponad 570 tys. złotych.

Mieszkańcy na ten chodnik czekają od lat. Pod koniec sierpnia, w ramach protestu, zablokowali drogę do Nałęczowa. Jak wyjaśniali, mieli już dosyć oczekiwania na obiecywaną im od dawna budowę chodnika, dlatego też postanowili wziąć sprawy w swoje ręce. Podobnie postąpili mieszkańcy pobliskiej Parchatki. Protestujący tłumaczyli, że kierowane przez ostatnie lata do wszelkich możliwych instytucji pisma, nie przyniosły żadnego rezultatu. W wyniku tego kolejne osoby tracą życie, lub też odnoszą ciężkie obrażenia ciała.

W połowie września zapadła decyzja, że w obu miejscowościach chodniki powstaną. Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie znalazł bowiem środki finansowe na wykonanie inwestycji przesuwając środki z innego zadania, które w tym roku nie zostanie realizowane. Wszystko dlatego, że wykonawca prac zerwał umowę i nie rozpoczął prac.

W ramach inwestycji w Wierzchoniowie zadaniem wykonawcy będzie oznakowanie miejsca robót zgodnie z projektem organizacji ruchu, wykonanie robót przygotowawczych, ziemnych, nasypów wraz z formowaniem i zagęszczeniem, oczyszczenie i odmulenie przepustów, przełożenie istniejących przepustów, wykonanie podbudowy pod chodnik i zjazdy, ustawienie krawężników oraz obrzeży betonowych, wykonanie nawierzchni chodników oraz zjazdów, do tego dochodzą roboty wykończeniowe.

(fot. lublin112/zdjęcie ilustracyjne)

Komentarze wyłączone

Kursy walut

  • USD 4.3354zł 0.21%
  • GBP 5.369zł 0.8%
  • EUR 4.7239zł 0.34%
  • CHF 4.7142zł 0.58%

Polub nas