Poniedziałek, 27 maja 202427/05/2024
690 680 960
690 680 960

Jeszcze trwają jedne wakacje, a lubelskie lotnisko już planuje kolejne. Będzie nowe atrakcyjne połączenie

Duże zainteresowanie wakacyjnymi lotami do Grecji sprawiło, że zapadła decyzja o uruchomieniu kolejnego połączenia w tym kierunku. Ruszy ono w przyszłorocznym sezonie letnim.

Sezon letni dla Portu Lotniczego Lublin co roku oznacza większy ruch. Uruchamiane są nowe, sezonowe połączenia do popularnych miejscowości turystycznych, a to z kolei przekłada się na wzrost liczby pasażerów. Tegoroczne wakacje są rekordowe dla lubelskiego lotniska. Lipiec był najlepszym miesiącem w całej ponad 10-letniej jego historii. Obsłużono bowiem aż 48 498 pasażerów.

Choć wakacje wciąż trwają, przewoźnicy, biura turystyczne, jak też właśnie lotniska, już zaczynają przygotowywać siatkę połączeń na przyszłoroczne lato. W środę Port Lotniczy Lublin poinformował, że w kolejnym sezonie uruchomione zostanie nowe połączenie do Grecji. Raz w tygodniu, w każdą środę, samolotem ze Świdnika będzie można dolecieć do stolicy Krety – Heraklionu.

– Jest to jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc w całej Grecji. Nie ma czemu się dziwić, bo miasto to chętnie odkrywa przed turystami swoje uroki. Błękitna woda, odrestaurowane zabytki z czasów weneckich i tureckich, malownicze uliczki zachwycą każdego. Cieszymy się, że udało nam się wypracować z partnerem atrakcyjną ofertę dla mieszkańców naszego regionu i ten nowy kierunek dołącza do naszej siatki połączeń wakacyjnych – mówi prezes Portu Lotniczego Lublin Andrzej Hawryluk.

Obecnie realizowane jest połączenie na inną grecką wyspę, a dokładnie na Rodos. Jak wskazują przedstawiciele biura podróży, pomimo że oferta ruszyła dość późno, to spotkała się z dużym zainteresowaniem. Kiedy zaś sprzedała się większość miejsc, od razu pomyślano, aby uruchomić kolejne loty w tym kierunku.

– Wnioskujemy że klienci z Lubelskiego czekali na wakacyjne loty do Grecji. Właśnie dlatego, na przyszły sezon 2024, zdecydowaliśmy się dodać do oferty drugi kierunek – Kretę Wschodnią z lotami do Heraklionu. Dla klientów przygotowaliśmy kilkadziesiąt sprawdzonych hoteli. Oferta jest bardzo zróżnicowana, zarówno pod kątem standardu, jak i specyfiki oferowanych usług. Mamy hotele dla rodzin z dziećmi, dla par oraz dla wszystkich szukających urokliwych miejsc i spokoju. Mamy nadzieję, że nowy kierunek spotka się z żywym zainteresowaniem – mówi wiceprezes Grecos Holiday Janusz Śmigielski.

Władze lubelskiego lotniska dodają, że pozostałe letnie połączenia, również cieszą się dużym powodzeniem. Mowa o lotach do tureckiej Antalyi, których częstotliwość w tym roku została zwiększona jak też do Monastyru w Tunezji. Podobnie jak w poprzednich sezonach, oferowane są także połączenia do chorwackiego Splitu, do Burgas nad Morzem Czarnym, do włoskiego Bergamo oraz nad polskie morze, do cieszącego się przez cały rok powodzeniem Gdańska.

12 komentarzy

 1. Pieter z domu Pietryga

  Co z tego jak to czarter

 2. Kiedy Francja?

 3. ja chętnie będę optował za Puerto Rosario

 4. Takie obłożenie lotniska, zmieści się????

 5. A gdzie połączenie z Eindhoven !!!???

 6. ja chcę połączenie z radomiem !:D

 7. ja to czekam kiedy będą te loty do Radomia

 8. Lecę do Grecji, ale nawet jakby było połączenie ze Świdnika, to bym nie poleciał, swój honor mam ? A pozatym jestem z Ryk, więc i do Warszawy mam blisko

 9. Do Francji prosze

 10. Do Francji nic nie ma

Dodaj komentarz