690 680 960

Jest śledztwo prokuratury w sprawie Strajku Kobiet. Jeden z wątków to sprowadzenie zagrożenia epidemiologicznego

Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła śledztwo dotyczące manifestacji w ramach Strajków Kobiet. Badane są trzy wątki, a śledztwo zostało wszczęte po zawiadomieniu od kilku osób oraz stowarzyszeń pro-life.

Jako pierwszy o sprawie poinformował portal wpolityce.pl. Śledczy mają zbadać wydarzenia w Warszawie oraz innych miastach w Polsce, gdzie dochodziło do manifestacji w ramach Strajku Kobiet. Chodzi konkretnie o wydarzenia z 19, 23, 26, 28, 29 oraz 30 października tego roku.

Prokuratura Okręgowa w Warszawie bada trzy wątki związane z protestami. Jak informuje rzeczniczka prokuratury, pierwszy to sprowadzenie niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób poprzez spowodowanie zagrożenie epidemiologicznego związanego z koronawirusem poprzez organizację zgromadzeń publicznych, drugi dotyczy znieważania w październiku 2020 roku, w Warszawie i innych miejscowościach, grup osób z powodu ich przynależności wyznaniowej za pomocą słów powszechnie uznanych za obelżywe, trzeci zaś ma związek z wywiadem, którego udzieliła Marta Lempart ze „Strajku Kobiet” na antenie Radia Zet 26 października.

– Tu badany jest wątek publicznego nawoływania do działań niezgodnych z prawem i pochwalania popełnienia przestępstwa na szkodę kościoła katolickiego, złośliwego przeszkadzania publicznemu wykonywaniu aktu religijnego – wyjaśniła polsatnews.pl Aleksandra Skrzyniarz, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Jednak to nie wszystko, jak informuje portal wpolityce.pl do prokuratur w całej Polsce wpłynęły i napływają zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa przez osoby, które atakowały świątynie w ramach chuligańskich działań niektórych uczestników Strajku Kobiet.

Jak informuje prokuratura, śledztwo dotyczące powyższych trzech wątków zostało wszczęte po zawiadomieniu od kilku osób, a także stowarzyszeń pro-life. Postępowanie prowadzone jest „w sprawie”, nikt nie usłyszał zarzutów. Trwają przesłuchania osób zawiadamiających oraz świadków.

(fot. lublin112.pl)

54 komentarze

 1. Czy za wiece przedwyborcze też będzie ściganie z urzędu?

 2. Mam nadzieję że kary będą wysokie.

 3. Lewaki won z Polski.

 4. Tylko wyjście z uni europejskiej uwolni Polskę od zachodniego syfu.

 5. Precz z UE i lewakami.

 6. Jeżeli chodzi o zagrożenie epidemiologiczne, to na pierwszy ogień prokuratura powinna się wziąć za propedofilskie zgormadzenia kościoła co niedzielę.

 7. „jeden z wątków to zagrożenie epidemiologiczne” – już większej bzdury pisowska propaganda nie mogła wymyślić , jakoś nie ma wzrostu zachorowań wśród uczestników „babskich spacerów” , za to coraz większy jest odsetek chorych na umyśle pisowskich polityków i ich aparatczyków, coraz więcej jest chorych policjantów poturbowanych przez kobiety.
  Jak długo jeszcze piowskie mendy będą nas niszczyć. Boże dlaczego tak pokarałeś Polskę i normalnych Polaków?

 8. Już się boją lewaki i dobrze nie będziecie spać spokojnie.

 9. LIS BĘDZIE WYŁ już niedługo jak i jego Bidet
  thefederalist.com/2020/11/23/5-more-ways-joe-biden-magically-outperformed-election-norms/

 10. Prawaki macie dalej tu szczekać, az powiem dosc

Kursy walut

 • USD 4.4911zł -0.34%
 • GBP 5.4564zł 0.76%
 • EUR 4.6892zł 0.45%
 • CHF 4.758zł 0.34%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ
Mikołajki z myślą o seniorach i osobach z niepełnosprawnościami
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin