690 680 960

Jest nagranie wybuchu gazu w Puławach. „Nagle zrobiło się jasno i nastąpił ogromny huk” (wideo)

Otrzymaliśmy nagranie z kamer monitoringu, które zarejestrowały moment wybuchu gazu, jaki miał miejsce w piątek w Puławach. W zdarzeniu życie straciły dwie osoby.

Kamery zamontowane na jednej z posesji zarejestrowały moment wybuchu gazu, jaki miał miejsce przy ul. Krótkiej w Puławach. Jak już informowaliśmy, w piątek o godzinie 5:53 osiedlem domów jednorodzinnych wstrząsnął ogromy huk. Jeden z budynków mieszkalnych zamienił się w kupę gruzu.

Siła wybuchu była tak duża, że elementy domu znaleźć można było w promieniu kilkuset metrów. Do tego poważnie uszkodzone zostały dwa sąsiednie budynki mieszkalne, zaś w kolejnych kilkunastu z okien wyleciały szyby. Zerwana została też linia energetyczna.

Strażacy na szczycie gruzowiska natrafili na ciężko ranną kobietę w wieku 39 lat. Została ona przetransportowana do szpitala w Lublinie. Po godzinie 8 znaleziono przysypane elementami budynku zwłoki 69-letniej kobiety a następnie 75-letniego mężczyzny. Ofiary to małżeństwo.

Okoliczni mieszkańcy wyjaśniali, siła wybuchu była tak wielka, że czuć było wstrząs, a z okien zaczęły wypadać szyby. Mieszkający kilka ulic dalej mężczyzna tłumaczył nam, że nagle zrobiło się jasno po czym nastąpił ogromny huk. Wybuch słychać było nawet w oddalonej o kilka kilometrów Końskowoli.

Cały czas prowadzone są policyjne czynności mające na celu ustalenie szczegółowych okoliczności, a przede wszystkim przyczyn wybuchu. Całość prowadzona jest pod nadzorem prokuratora. Jak nam przekazano, na chwilę obecną pod uwagę brane są różne wątki, począwszy od awarii sieci lub jednego z urządzeń gazowych, na celowym działaniu kończąc. Wszystko to jednak musi zostać dokładnie sprawdzone.

(wideo – nadesłane – Cezary)

21 komentarzy

 1. Mało co widać a tym nagraniu.

  • Nie rozumiem takich ludzi , ” mało widać” śiądź na butli 11kg odkręć gaz i podpal 😃😃. Będziesz miał okazję na bierząco relacjonować lot w kosmos.

 2. Ja wiem co było przyczyną !!! Nieszczelna instalacja gazowa i ulatniajacy się gaz !!! zgadłem ?

 3. Wg Geoportalu budynek nie był przyłączony do sieci gazowej.

  • Złotego Pociągu nie ma na mapach, a podobno istnieje. Jak dojdzie do wybuchu, wszyscy zobaczą lokalizację. Myślę, że nikt gazowników nie pytał jak jest faktycznie. Za dużo trudu.

 4. budynek miał GZ a silą wybuchu niezbicie świadczy ze stężenie gazu w budynku mogło być w przypuszczeniu jakiś 85% dlatego ze widać jak była to silna eksplozja .butla takiej siły rażenia nie ma może co najwyżej zdemolować dwa pomieszczenia lub cala kondygnacje lecz nie zrujnuje murowanego budynku .w sąsiednich budynkach powylatują szyby lecz nie będzie tak potężnych zniszczeń w okolicy .i na koniec od epicentrum wybuchu byłem w tedy niecałe 200 metry a fala uderzeniowa zwaliła mnie z łózka byłem zdezorientowany i chwilowo straciłem słuch .gdy doszlem do siebie i zobaczyłem co się stało zamarłem.po wybuchy ogień sięgał około 8 metrów w gore było słychać potężny syk i wszędzie gruz metal szkło pozrywane linie energetyczne porostu koszmar

  • Gaz z sieci lub butli tworzy stężenie wybuchowe do ok 15%, powyżej nie da rady wybuchnąć bo ma za mało utleniacza.

   • A dokładniej dla gazu ziemnego GGW to 17%

   • Wybuch to budowa cepa? Wyobraź sobie pomieszczenie z wysokim stężeniem gazu i sąsiednie o stężeniu wybuchowym. Dochodzi do wybuchu w sąsiednim pomieszczeniu co doprowadza do uwolnienia reszty gazu i spotęgowania, oraz wydłużenia eksplozji. Czy zapach z kuchni jest w całym domu równomierny?

  • Aha a ty to biegły z zakresu wybuchów gazowych.

 5. Wybuch był w piątek o 5:53. Piątek 5+5+3=13. Przypadek?

 6. Franiu ,wygraleś bezpłatny seans psychoterapii ,gdzie podczas seansu hipnozy bedziesz miał okazje przejechać się jakimś 20 letnim ałdi .Zobaczysz jakie to super auta i zmienisz zdanie na ich temat

  • Jak 20-letnie ałdi może być super autem, skoro jest starsze o 18 lat od dwuletniego ałdi. Nie rozumiem.

 7. Siostra Frania od strony ojcowej babci

  Mała, biała furgonetka w jakim celu jechała w prawo?

Kursy walut

 • USD 4.4351zł -0.91%
 • GBP 5.4317zł -0.31%
 • EUR 4.6821zł -0.33%
 • CHF 4.7474zł -0.05%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Bal Sylwestrowy w Wilkołazie
Miejski Urząd Pracy w Lublinie serdecznie zaprasza na „Polsko-Ukraińskie Spotkanie dla Pracy”!
Zaproszenie na wspólne ubieranie osiedlowej choinki
X Turniej o Puchar Świętego Mikołaja w Karate Tradycyjnym w Zamościu
Strażacy ze Strzeszkowic Dużych organizują Bal Sylwestrowy