Niedziela, 25 lutego 202425/02/2024
690 680 960
690 680 960

Jest decyzja w sprawie zdalnego nauczania. Przemysław Czarnek przekazał szczegóły

We wtorek wieczorem minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek przekazał informację ważną dla uczniów w całym kraju. Od najbliższego czwartku uczniowie podstawówek klas 5-8 i szkół ponadpodstawowych do końca ferii zimowych przechodzą na naukę zdalną.

– Od najbliższego czwartku, 27 stycznia uczniowie szkół podstawowych z klas 5-8 i szkół ponadpodstawowych do końca ferii zimowych przechodzą na naukę zdalną – poinformował we wtorek wieczorem Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki.

Szef resortu nauki zaznaczył, że przedszkola, zerówki i klasy 1-4 kontynuują naukę stacjonarną. Zmiany w sposobie nauczania mają związek z pogarszającą się sytuacją w placówka oświatowych, gdzie coraz więcej dzieci i nauczycieli zakażonych jest koronawirusem.

– Wsłuchując się w apele i głos służb sanitarnych, analizując dane z wczoraj i z dziś, musieliśmy podjąć decyzję o ograniczeniu nauki stacjonarnej i wprowadzeniu nauki zdalnej do końca ferii zimowych. Jutro będzie podpisane rozporządzenie w tej sprawie – powiedział Przemysław Czarnek.

Minister przekazał, że w okresie nauki zdalnej będą mogły odbywać się w szkołach konsultacje indywidualne i grupowe dla maturzystów. Szkoły specjalne same będą decydować wraz z rodzicami czy będą kontynuować naukę stacjonarną czy też przechodzą na naukę zdalną.

– W okresie nauki zdalnej otwarte będą bursy, będzie także możliwość kontynuowania praktycznej nauki zawodu. Decyzja dotycząca wprowadzenia nauki zdalnej jest podyktowana wzrastającą liczbą przypadków zachorowań na koronawirusa – powiedział minister.

(fot. MEiN)

36 komentarzy

  1. Europejskie Stowarzyszenie Dilerów domaga się rekompensat od rządu w związku z brakiem możliwości rozprowadzania narkotyków pod szkołami wynikające z wprowadzeniem nauki zdalnej. W razie domowy skierujemy sprawę do Trybunału Sprawiedliwości UE i zablokujemy wam środki finansowe. ?

Z kraju

Polityka i społeczeństwo