Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Jest data ponownego otwarcia lubelskich basenów

Na ten moment czekało wielu mieszkańców Lublina. Już od 6 czerwca będą otwarte lubelskie baseny, które zostały zamknięte z powodu epidemii koronawirusa.

6 czerwca zostaną ponownie otwarte największe lubelskie baseny. Od najbliższej soboty czynne będzie Centrum Łabędzia oraz basen sportowy w kompleksie Aqua Lublin. Czynna będzie także siłownia FitGym w Aqua Lublin.

– Wszystkich fanów pływania zapraszamy do basenu sportowego w Aqua Lublin, a chętnych na rekreację i wodną zabawę do Centrum przy ul. Łabędziej. Zajęcia zorganizowane w basenach (np. nauki pływania czy aquafitness) będą wznawiane w kolejnym etapie, po pierwszych obserwacjach dotyczących funkcjonowania obiektów basenowych w reżimie sanitarnym. Poinformujemy o tym z wyprzedzeniem – przekazał nam Miłosz Bednarczyk rzecznik prasowy MOSiR „Bystrzyca”.

Ze względu na trwające prace związane w drugim etapem przebudowy systemu wentylacji części rekreacyjna w Aqua Lublin zostanie otwarta w późniejszym terminie. Wszelkie normy bezpieczeństwa będą zachowane według wytycznych Rządu oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Te wytyczne mówią m.in. o :

– liczbie osób jednorazowo korzystających z obiektu, która nie może przekraczać 50% maksymalnego obłożenia; przy czym z jednego toru mogą korzystać maksymalnie 4 osoby jednocześnie;
– zachowaniu niezbędnego dystansu 2-metrowej odległości pomiędzy osobami we wszystkich częściach obiektu basenowego, od wejścia do obiektu, przez kasy, szatnie, przebieralnie, toalety czy korytarze;
– konieczności zakrywania ust i nosa od momentu wejścia do obiektu aż do prysznica przed samym wejściem do części pływackiej i analogicznie w drugą stronę po wyjściu z części pływackiej i spod prysznica aż do wyjścia z obiektu;
– obowiązkowej dezynfekcji rąk przy wejściu na teren obiektu.

Do końca czerwca obiekty będą otwarte w następujących godzinach:

CSR Łabędzia
– pon.-pt.: 8-22
– sob.-niedz.: 10-22

Basen sportowy w Aqua Lublin
– pon.-pt.: 6-20
– sob.-niedz.: 10-20

FitGym w Aqua Lublin

– codziennie: 9-21

(fot. Aqua Lublin)

7 komentarzy

  1. Zaraz pewnie ktoś „dwójeczkę” szczely i znów będzie nieczynne przez miesiąc XD

  2. Otwarte a teraz rozsądek. Po co tam iść.

  3. Do SDS. Po to żeby żyć normalnie. Lubisz więzić się w domu to siedź w nim dalej.

  4. Jak czytam te wytyczne to widać że pisał je ktoś kto ma prywatny basen i nigdy nie był na pływalni miejskiej. Żenad i tyle.

  5. a maseczkę od momentu prysznica włożyć w majtki??, bo po wyjściu z wody, po prysznicu, znowu zaraz trzeba nałożyć:) ? czy do klapek??

Z kraju