Przy Zespole Szkół Samochodowych powstaje stacja diagnostyczna. Budowa dobiega końca (zdjęcia)

Jesienią gotowa ma być stacja diagnostyczna. jaka budowana jest przy Zespole Szkół Samochodowych w Lublinie. Dzięki niej uczniowie będą się kształcić w warunkach zbliżonych do rzeczywistego środowiska pracy, na sprzęcie, jaki obecnie jest wykorzystywany przez pracodawców.

Na ukończeniu jest już budowa stacji diagnostycznej, która powstaje przy Zespole Szkół Samochodowych w Lublinie. W dwukondygnacyjnym budynku znajdzie się stanowisko diagnostyczne, stanowiska naprawcze dla pojazdów samochodowych, zaplecze dydaktyczne, pracownie, biuro obsługi klienta a także zaplecze administracyjne.

Obecnie poziom zaawansowania prac sięga 90%. Sam budynek jest już praktycznie gotowy, trwa instalacja sieci sanitarnych i elektrycznych. Montowane są już kurtyny powietrzne i wentylatory, odwodnienia liniowe i ceramika sanitarna. W środku jest już również część wyposażenia technologicznego m.in. podnośniki i urządzenia diagnostyczne. W najbliższym czasie pojawią się bramy garażowe, boksy szatniowe i kabiny sanitarne.

Kolejnym etapem prac ma być położenie tynku mozaikowego na budynku oraz zagospodarowanie terenu wokół stacji. Co ważne, obiekt będzie dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Dla zwiększenia bezpieczeństwa osób słabowidzących, szklane drzwi oznaczą kontrastowe elementy, a krawędzie stopni schodów wykończy kolor kontrastujący z barwą posadzki.

Jak wyjaśnia Mariusz Banach, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. oświaty, dzięki nowej stacji diagnostycznej, uczniowie będą się kształcić w warunkach zbliżonych do rzeczywistego środowiska pracy. Co więcej obiekt ten obiekt zapewni im naukę zawodu na nowoczesnym sprzęcie aktualnie wykorzystywanym przez pracodawców. Stacja ma być gotowa jesienią.

(fot. UM Lublin)

3 komentarze

 1. W artykule zabrakło informacji ile lat temu prace ruszyły i czemu był tak długi przestój

 2. I centrala wentylacyjna firmy Klimor. Już gorszego badziewia włożyć się nie dało? W 23 jest na basenie i ciągły z nimi problem.

 3. Czegoś tu nie rozumiem: „…obiekt będzie dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Dla zwiększenia bezpieczeństwa osób słabowidzących, szklane drzwi oznaczą kontrastowe elementy…”. Kto ma być słabowidzący? Uczeń szkoły, czyli przyszły diagnosta/mechanik może być słabowidzący? Jego nauczyciel? Kierowca, który przyjechał na przegląd do stacji?

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8359zł 1.04%
  • GBP 4.9195zł 0.89%
  • EUR 4.5055zł 0.57%
  • CHF 4.1902zł 0.82%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Fura z kapelą na pokładzie znów wyruszy w drogę. Odwiedzi kilkanaście miejscowości
  Rusza nabór do drużyny Tytanów Lublin
  Festyn Osiedlowy XIX Dzień Węglina
  Teatralny Weekend w Lublinie (PROGRAM)
  Pole obsadzone ziemniakami czeka. W skansenie odbędą się wykopki