Czwartek, 30 maja 202430/05/2024
690 680 960
690 680 960

Poczta Polska rozsyła do przedsiębiorców „przypomnienie” o obowiązku opłat abonamentowych

Niektórzy przedsiębiorcy z regionu otrzymali od Poczty Polskiej listy z „przypomnieniem” o obowiązku dopełnienia formalności związanych z opłatami abonamentowymi. Chodzi m.in. o odbiorniki radiowe zamontowane w samochodach służbowych.

Do firm w woj. lubelskim docierają pisma od Poczty Polskiej z „przypomnieniem” o ustawowym obowiązku dopełnienia formalności związanych zarówno z rejestracją jak i wnoszeniem opłat abonamentowych za odbiorniki radiofoniczne i telewizyjne będące własnością firmy lub pracownika – w tym odbiorniki w samochodach służbowych.

Poczta Polska prosi w korespondencji właścicieli firm, aby sprawdzili, czy znajdujące się w przedsiębiorstwach odbiorniki zostały zarejestrowane i czy wnoszone są za nie opłaty abonamentowe. Jednocześnie Poczta Polska przypomina, że właściciele firm zobowiązani są na bieżąco dokonywać aktualizacji liczby posiadanych odbiorników radiofonicznych i telewizyjnych.

Formalności związane z abonamentem można dokonać w każdej placówce pocztowej, wypełniając tam formularz zgłoszenia rejestracji odbiorników radiofonicznych i telewizyjnych albo zmiany danych lub on-line za pośrednictwem strony internetowej Poczty Polskiej. Co więcej, w tej sprawie można porozmawiać z konsultantami pod specjalnym numerem infolinii.

Poczta Polska rozsyła do przedsiębiorców „przypomnienie” o obowiązku opłat abonamentowych

(fot. pixabay.com, nadesłane)

48 komentarzy

  1. Znowu brakuje na pińcet plusz.

  2. taki ch……j dostana jak radia nie slucham a w aucie go mam.

  3. Kiedy wreszcie zaczniecie myśleć? Tak trudno wyrejestrować wszystkie odbiorniki? W nowoczesnych pojazdach głównym zadaniem zintegrowanego panelu sterującego NIE jest odbieranie fal radiowych, co jest podstawą do odmowy opłaty abonamentu za taki „odbiornik”.

  4. Chcesz oglądać tv to idziesz po dekoder, tam płacisz abonament co tłumaczą opłatami dla każdej stacji tv. Skoro płacę za dekoder operatorowi za oglądanie jakiś kanałów to niech za mnie płaci abonament na TV Publiczną w której i tak nie ma za bardzo co oglądać. A jak mam płacić abonament to niech mi dadzą telewizor za to gratis, a nie że kupię sobie telewizor do oglądania kanału ipla, netflix, czy podobnego, a oni mi posiadanie odbiornika kupionego za moje każą płacić. Trochę to dziwne, i to nie jest tylko wprowadzona opłata za PIS jak wszyscy piszecie. Zapytajcie swoich dziadków jak byli młodzi iż posiadanie odbiornika trzeba było zarejestrować i opłacać abonament już 50-60 lat temu.

  5. Janusz Barszczewski

    Nie można udowodnić że prezes poczty polskiej wiedział o tym że jan paweł II nie gwałcił małych dzieci.