Sobota, 20 kwietnia 202420/04/2024
690 680 960
690 680 960

Jedną ulicę otworzą, inną zamkną, w wielu miejscach zmieni się też organizacja ruchu

Ulica Diamentowa, Droga Męczenników Majdanka, ul. Janowska, Inżynierska, al. Solidarności, Al. Racławickie, al. Długosza czy też ul. Poniatowskiego – w tych miejscach wprowadzane są zmiany w organizacji ruchu. W kilku przypadkach kierowców czekać będą objazdy.

W związku z prowadzonymi na terenie Lublina inwestycjami drogowymi jak też kolejowymi, w kilku miejscach zmieni się organizacja ruchu. Pierwsza ze zmian została właśnie wprowadzona i z niej kierowcy powinni być zadowoleni. Mianowicie przejeżdżając pod wiaduktem kolejowym w ciągu ul. Diamentowej, w obu kierunkach ruchu dostępne są po dwa pasy jezdni. Dzięki temu ruch jest bardziej płynny zaś korki o wiele mniejsze.

W nocy z piątku na sobotę pod wiaduktem kolejowym na Drodze Męczenników Majdanka zostaną zamknięte dla ruchu dwa pasy jezdni prowadzące w kierunku Majdanka. Cały ruch zostanie przeniesiony na drugą stronę jezdni z podziałem po jednym pasie dla każdego kierunku. Dodatkowo zamknięty zostanie chodnik po stronie ul. Wolskiej.

Pozostając przy wiaduktach kolejowych, to w środę 5 sierpnia od godziny 8:00 całkowicie zamknięte dla ruchu zostaną jezdnia i chodnik pod wiaduktem na ul. Janowskiej. Objazdy zostaną poprowadzone ulicami Diamentową, Romera, Nałkowskich i Żeglarską. Ten etap prac potrwa do dnia 6 sierpnia do godz. 18:00, następnie zostanie przywrócona organizacja ruchu z zawężeniem połowy jezdni i ruchem wahadłowym sterowanym sygnalizacją świetlną.

We wtorek 4 sierpnia 2020r. od godziny 7:30 zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu na ul. Inżynierskiej. Ulica zostanie zamknięta dla ruchu na wysokości wyjazdu z pętli autobusowej. Objazd zostanie poprowadzony przez ul. Smoluchowskiego i Wrotkowską. Prace przy tym etapie potrwają do 14 sierpnia 2020r.

W środę 5 sierpnia rozpoczną się prace związane z naprawą kanalizacji sanitarnej w rejonie wiaduktu nad al. Solidarności w ciągu al. Warszawskiej w Lublinie. Wykonywane one będą w ramach gwarancji przez wykonawcę zrealizowanej kilka lat temu inwestycji w postaci budowy przedłużenia al. Solidarności do obwodnicy Lublina. Prace te miały być wykonywane w tym tygodniu, jednak zostały przełożone w czasie. W trakcie prac, które potrwają trzy dni, zamknięta dla ruchu zostanie łącznica wiaduktu, zapewniająca zjazd z al. Warszawskiej na al. Solidarności w kierunku centrum.

W związku z trwającą przebudową Al. Racławickich oraz ul. Lipowej i Poniatowskiego, od poniedziałku 3 sierpnia otworzona dla ruchu zostanie al. Długosza, jednak zamknięty zostanie odcinek ul. Popiełuszki od ul. Poniatowskiego do Zespołu Szkół Samochodowych. Dodatkowo można będzie korzystać ze zjazdu z wiaduktu Poniatowskiego w al. Solidarności w kierunku centrum. Z kolei na samych Al. Racławickich, pomiędzy ul. Łopacińskiego a Poniatowskiego, puch pojazdów zostanie przełożony na nowo wybudowaną cześć jezdni.

Zmiany te spowodują, że inaczej będą kursowały niektóre autobusy komunikacji miejskiej. Linia nr 2 kursować będzie przez Al. Racławickie i al. Sikorskiego, linie nr 4 i 13 przez ul. Narutowicza, Zesłańców Sybiru, Kołłątaja, Krakowskie Przedmieście, Al. Racławickie i al. Sikorskiego, linie nr 11 i 15 w jedną stronę pojadą przez ul. Okopową, Chopina, Krakowskie Przedmieście, Al. Racławickie, al. Długosza, ul. Leszczyńskiego, Czechowską, Lubomelska i al. Solidarności, w drugą zaś przez al. Solidarności, ul. Lubomelską, Czechowską, Leszczyńskiego, al. Długosza, Al. Racławickie, Krakowskie Przedmieście, Kołłątaja, Zesłańców Sybiru i Okopową.

Linia nr 12 kursowała będzie przez al. Sikorskiego i al. Solidarności, linia nr 44 w kierunku Choin przez ul. Okopową, Chopina, Krakowskie Przedmieście i Al. Racławickie, zaś w kierunku os. Widok przez Al. Racławickie, Krakowskie Przedmieście, ul. Kołłątaja, Zesłańców Sybiru i Okopową. Autobusy linii nr 55 przez ul. Narutowicza, Zesłańców Sybiru, Kołłątaja, Krakowskie Przedmieście, Al. Racławickie, al. Długosza, Leszczyńskiego, Czechowską, Lubomelską i al. Solidarności. W przypadku linii nr 74 zmieni się przystanek początkowy na ul. Okopowej.

W trakcie zamknięcia ul. Janowskiej autobusy linii nr 8 będą kursowały objazdem przez ul. Żeglarską, Nałkowskich, Romera, Diamentową i Krochmalną. Dodatkowo, w celu obsługi komunikacyjnej mieszkańców ul. Janowskiej uruchomiona zostanie tymczasowa linia zastępcza nr 708 kursująca w obu kierunkach po następującej trasie: Janowska – stacja pomp – Janowska – Żeglarska – Nałkowskich – Romera (pętla końcowa linii nr 6). W czasie trwania objazdów nie będą obsługiwane przystanki: Koło NŻ 01 i 02 i Wąwozowa NŻ 01 i 02.

(fot. lublin112/zdjęcie ilustracyjne)

6 komentarzy

  1. Olgierd Jedlina

    ’ …inaczej będą kursowały niektóre autobusy i trolejbusy komunikacji miejskiej.” W artykule nie ma żadnej informacji o liniach trolejbusowych, które zmienią trasę przejazdu. No i chyba tak będzie.

  2. diamentowa janowska masakra te remonty jeszcze ile lat?

  3. Te wiadukty to chyba pobiją rekord budowy „teatru w budowie”… Ciekawe, czy tylko skończą jak i on…

  4. Na Janowskiej to rekord świata szybciej budowali piramidy tu remont zaczyna się od początku takie tempo termin realizacji zakończenia nie wiadomy ulica jak po wojnie na diamentowej to samo

  5. Cieszcie się że w Lublinie będą odnowione ulice. Że są szerokie. Nie jak w Rzeszowie w większości dziadowskie wąskie ulice..

Z kraju