Poniedziałek, 15 kwietnia 202415/04/2024
690 680 960
690 680 960

Google Maps przyznało Złote Pinezki dla najbardziej docenionych atrakcji. Jedna trafiła do naszego regionu

Na podstawie opinii użytkowników Map, Google wyłonił jedno najlepiej oceniane miejsce w każdym z 16 województw, które otrzyma statuetkę Złotej Pinezki. Jej laureatem w województwie lubelskim zostało Muzeum Zamoyskich w Kozłówce.

Z okazji 15. rocznicy uruchomienia Map Google przyznane zostały wyróżnienia dla najbardziej docenionych przez użytkowników atrakcji turystycznych w każdym z województw. W naszym regionie Złotą Pinezkę otrzymało Muzeum Zamoyskich w Kozłówce. Do tej pory przyznano 7 Złotych Pinezek. W województwie pomorskim otrzymał ją Zamek w Malborku, w województwie zachodniopomorskim Wały Chrobrego, w województwie warmińsko-mazurskim Mosty w Stańczykach, w województwie podlaskim Pałac Branickich w Białymstoku, w województwie kujawsko-pomorskim Żywe Muzeum Piernika, w województwie dolnośląskim ZOO Wrocław Afrykarium, a w województwie lubuskim Międzyrzecki Rejon Umocniony – Muzeum Fortyfikacji i Nietoperzy w Pniewie.

Za projekt Pałacu z Kozłówce, dawnej siedziby arystokratycznych rodów Bielińskich i Zamoyskich, odpowiada prawdopodobnie włoski architekt Józef II Fontana, któremu rezydencja zawdzięcza swój późnobarokowy styl. Rezydencja szczęśliwie przetrwała wojnę i zachowała wystrój z przełomu XIX i XX wieku, zachowując nieporównywalny z żadnym zabytkiem w Polsce stopień autentyzmu. Muzeum Zamoyskich w Kozłówce obecnie ma już ponad 4 tysiące opinii na Mapach Google, a średnia ocen wynosi 4,7.

– Z okazji 15. rocznicy uruchomienia Map Google postanowiliśmy przyznać statuetki – Złote Pinezki. To szczególne wyróżnienie, bo chociaż przyznane przez nas, to tak naprawdę nagroda w imieniu samych podróżników i użytkowników Map. To właśnie dzięki ich ocenie i zaangażowaniu mogliśmy wyłonić jedną atrakcję turystyczną w każdym z województw – miejsce szczególne i warte odwiedzenia. A takim – w województwie lubelskim – okazało się Muzeum Zamoyskich w Kozłówce. Gratulujemy całemu zespołowi, który zarządza i opiekuje się tym wyjątkowym obiektem. Mamy nadzieję, że każdy, kto odwiedzi ziemię lubelską, zarezerwuje sobie czas, by zwiedzić ten piękny pałac i podziwiać kunszt wykonania nawet najmniejszych detali, a także zrelaksować się w otaczających Muzeum ogrodach – powiedziała Elżbieta Różalska z Google Polska.

Mapy Google zostały uruchomione w lutym 2005 roku i od tego czasu pomagają użytkownikom znajdować informacje o interesujących ich miejscach, firmach czy instytucjach z całego świata. Dziś z usługi korzysta już ponad miliard użytkowników z różnych zakątków globu. Z biegiem lat do Map Google dodano ponad 200 milionów miejsc, z kolei użytkownicy każdego dnia publikują w usłudze ponad 20 milionów wpisów: wskazówek, opinii, zdjęć i informacji.

– Jesteśmy bardzo dumni z tego wyróżnienia i dokładamy wszelkich starań, aby turyści odwiedzający Muzeum Zamoyskich w Kozłówce mogli dotknąć tu historii, poczuć się dobrze i opowiedzieć innym, na przykład w internecie, o magii tego miejsca – powiedziała Anna Fic- Lazor, dyrektor Muzeum Zamoyskich w Kozłówce.

Analiza trendów w wyszukiwarce Google wskazuje, że Polacy nie stracili zainteresowania podróżami. Zmieniły się jednak ich preferencję oraz styl podróżowania. Miejsca i atrakcje na terenie Polski cieszą się zdecydowanie większym zainteresowaniem. W maju i czerwcu 2019 r. odpowiadały one za 60% wyszukiwań podróżniczych, w tym roku jest to już 84%. W województwie lubelskim wśród najczęściej wpisywanych atrakcji w wyszukiwarce Google znalazły się takie miejsce jak: Muzeum Wsi Lubelskiej, Wąwóz Korzeniowy Dół, Góra Trzech Krzyży, Centrum Spotkania Kultur, Rezerwat przyrody Nad Tanwią, Zespół Zamkowy w Kazimierzu Dolnym, Poleski Park Narodowy, Muzeum Czartoryskich w Puławach i właśnie Muzeum Zamoyskich w Kozłówce.

Google Maps przyznało Złote Pinezki dla najbardziej docenionych atrakcji. Jedna trafiła do naszego regionu

(fot. nadesłane)

3 komentarze

  1. *Google Maps

  2. … a może ” pineska ” ?

  3. Ja bym im przyznał „pineskę ” za wprowadzanie ludzi w błąd przy opisach swoich map . Przykładem jest miejscowość Kijany Kościelne którą zamieniono na miejscowość Kijany i odwrotnie.

Z kraju