690 680 960

Google Maps przyznało Złote Pinezki dla najbardziej docenionych atrakcji. Jedna trafiła do naszego regionu

Na podstawie opinii użytkowników Map, Google wyłonił jedno najlepiej oceniane miejsce w każdym z 16 województw, które otrzyma statuetkę Złotej Pinezki. Jej laureatem w województwie lubelskim zostało Muzeum Zamoyskich w Kozłówce.

Z okazji 15. rocznicy uruchomienia Map Google przyznane zostały wyróżnienia dla najbardziej docenionych przez użytkowników atrakcji turystycznych w każdym z województw. W naszym regionie Złotą Pinezkę otrzymało Muzeum Zamoyskich w Kozłówce. Do tej pory przyznano 7 Złotych Pinezek. W województwie pomorskim otrzymał ją Zamek w Malborku, w województwie zachodniopomorskim Wały Chrobrego, w województwie warmińsko-mazurskim Mosty w Stańczykach, w województwie podlaskim Pałac Branickich w Białymstoku, w województwie kujawsko-pomorskim Żywe Muzeum Piernika, w województwie dolnośląskim ZOO Wrocław Afrykarium, a w województwie lubuskim Międzyrzecki Rejon Umocniony – Muzeum Fortyfikacji i Nietoperzy w Pniewie.

Za projekt Pałacu z Kozłówce, dawnej siedziby arystokratycznych rodów Bielińskich i Zamoyskich, odpowiada prawdopodobnie włoski architekt Józef II Fontana, któremu rezydencja zawdzięcza swój późnobarokowy styl. Rezydencja szczęśliwie przetrwała wojnę i zachowała wystrój z przełomu XIX i XX wieku, zachowując nieporównywalny z żadnym zabytkiem w Polsce stopień autentyzmu. Muzeum Zamoyskich w Kozłówce obecnie ma już ponad 4 tysiące opinii na Mapach Google, a średnia ocen wynosi 4,7.

– Z okazji 15. rocznicy uruchomienia Map Google postanowiliśmy przyznać statuetki – Złote Pinezki. To szczególne wyróżnienie, bo chociaż przyznane przez nas, to tak naprawdę nagroda w imieniu samych podróżników i użytkowników Map. To właśnie dzięki ich ocenie i zaangażowaniu mogliśmy wyłonić jedną atrakcję turystyczną w każdym z województw – miejsce szczególne i warte odwiedzenia. A takim – w województwie lubelskim – okazało się Muzeum Zamoyskich w Kozłówce. Gratulujemy całemu zespołowi, który zarządza i opiekuje się tym wyjątkowym obiektem. Mamy nadzieję, że każdy, kto odwiedzi ziemię lubelską, zarezerwuje sobie czas, by zwiedzić ten piękny pałac i podziwiać kunszt wykonania nawet najmniejszych detali, a także zrelaksować się w otaczających Muzeum ogrodach – powiedziała Elżbieta Różalska z Google Polska.

Mapy Google zostały uruchomione w lutym 2005 roku i od tego czasu pomagają użytkownikom znajdować informacje o interesujących ich miejscach, firmach czy instytucjach z całego świata. Dziś z usługi korzysta już ponad miliard użytkowników z różnych zakątków globu. Z biegiem lat do Map Google dodano ponad 200 milionów miejsc, z kolei użytkownicy każdego dnia publikują w usłudze ponad 20 milionów wpisów: wskazówek, opinii, zdjęć i informacji.

– Jesteśmy bardzo dumni z tego wyróżnienia i dokładamy wszelkich starań, aby turyści odwiedzający Muzeum Zamoyskich w Kozłówce mogli dotknąć tu historii, poczuć się dobrze i opowiedzieć innym, na przykład w internecie, o magii tego miejsca – powiedziała Anna Fic- Lazor, dyrektor Muzeum Zamoyskich w Kozłówce.

Analiza trendów w wyszukiwarce Google wskazuje, że Polacy nie stracili zainteresowania podróżami. Zmieniły się jednak ich preferencję oraz styl podróżowania. Miejsca i atrakcje na terenie Polski cieszą się zdecydowanie większym zainteresowaniem. W maju i czerwcu 2019 r. odpowiadały one za 60% wyszukiwań podróżniczych, w tym roku jest to już 84%. W województwie lubelskim wśród najczęściej wpisywanych atrakcji w wyszukiwarce Google znalazły się takie miejsce jak: Muzeum Wsi Lubelskiej, Wąwóz Korzeniowy Dół, Góra Trzech Krzyży, Centrum Spotkania Kultur, Rezerwat przyrody Nad Tanwią, Zespół Zamkowy w Kazimierzu Dolnym, Poleski Park Narodowy, Muzeum Czartoryskich w Puławach i właśnie Muzeum Zamoyskich w Kozłówce.

(fot. nadesłane)

3 komentarze

  1. *Google Maps

  2. … a może ” pineska ” ?

  3. Ja bym im przyznał „pineskę ” za wprowadzanie ludzi w błąd przy opisach swoich map . Przykładem jest miejscowość Kijany Kościelne którą zamieniono na miejscowość Kijany i odwrotnie.

Kursy walut

  • USD 4.1545zł -0.82%
  • GBP 5.2106zł -0.01%
  • EUR 4.4717zł -0.16%
  • CHF 4.6136zł -0.16%

Polub nas